O zdrowiu psychicznym w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]

O zdrowiu psychicznym w bibliotece na Ostrogu

Halina Rycerz-Kuliga odpowiedziała na pytania, czym jest zdrowie psychiczne, czy możemy sami o nie zadbać oraz kiedy powinniśmy wybrać się na wizytę do psychologa, a kiedy skonsultować się z psychiatrą.

Październikowe spotkanie Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu poświęcone było zagadnieniu zdrowia psychicznego. Psycholożka, prezeska Stowarzyszenia Persona Halina Rycerz-Kuliga wygłosiła wykład „Jak radzić sobie ze stresem”.

- reklama -

Halina Rycerz-Kuliga, która jest także wielką przyjaciółką biblioteki na Ostrogu, odpowiedziała na pytania, czym jest zdrowie psychiczne, czy możemy sami o nie zadbać oraz kiedy powinniśmy wybrać się na wizytę do psychologa, a kiedy skonsultować się z psychiatrą. Uczestnicy dowiedzieli się, że tym, co wyróżnia osoby zdrowe psychiczne, jest równowaga między potrzebami ciała a umysłu. Do osiągnięcia tego stanu należy pamiętać o pozytywnym nastawieniu do życia, nie zapominając jednocześnie o codziennym ruchu i zadbać o zdrową dietę.

– Jak brutalnie przypomniała nam pandemia, człowiek jest stworzeniem stadnym i potrzebuje również bliskich relacji międzyludzkich. Nie bez znaczenie jest znalezienie pasji, która pozwoli oderwać się od codziennej gonitwy. Taką pasją może być czytanie książek lub arteterapia, łatwo dostępny element terapii grupowej lub indywidualnej – relacjonuje biblioteka.

Do 15 października w bibliotece na Ostrogu przy ul. Bielskiej 12 można obejrzeć prace plastyczne wykonane w różnych technikach. Autorami wystawionych prac są podopieczni Stowarzyszenia Persona i członkowie Klubu Seniora.

Filia nr 2 Ostróg zaprasza 23 listopada na kolejne spotkanie. Gościem biblioteki będzie Barbara Sośnica-Czekała – mieszkanka Prudnika, autorka debiutanckiej komedii kryminalnej „Sielski zakątek”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj