Milion złotych na Zielone płuca Ostroga. Znamy zwycięzców budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski
Michał Kuliga był odpowiedzialny za zgłoszenie projektu, który wygrał tegoroczną edycję.

Wyłoniono zwycięzców VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu. Cztery projekty okołomiejskie podzieliły się pulą 1,5 miliona złotych.

Zwycięzcy VI edycji Budżetu Obywatelskiego w Raciborzu:

- reklama -
  • „Zielone płuca Ostroga z tężnią solankową” – 3565 prawidłowych głosów. Projekt otrzyma wartość 1 miliona złotych
  • Ekologiczny ogród zabaw „Leśne Ludki” Przedszkole nr 23 – 917 głosów prawidłowych. Projekt otrzyma 255 tysięcy złotych
  • „Tor zabaw dla dzieci na terenie Grodu Średniowiecznego w ABM” – 569 prawidłowych głosów. Wartość projektu to 180 tysięcy złotych
  • „Czytam, słucham, gram – biblioteka 2022” – 171 prawidłowych głosów, 64 tysięcy 600 złotych

Spotkanie dotyczące VI edycji Budżetu Obywatelskiego odbyło się w sali błękitnej w Urzędzie Miasta. Obecny był wiceprezydent Dawid Wacławczyk, który podkreślił wysoką aktywność w tegorocznej edycji. Frekwencja wyniosła ponad 12 tysięcy głosów. W poprzedniej edycji tych głosów było nieco ponad 5 tysięcy. – Chciałbym, żeby taka frekwencja była także na wyborach samorządowych – dodał wiceprezydent. Prezentację przedstawiła Krystyna Kura, w towarzystwie Wojciecha Hipnarowicza, którzy reprezentowali stronę organizatora, czyli Wydział Rozwoju w Urzędzie Miasta.

Wzruszenia nie krył Michał Kuliga, a więc osoba odpowiedzialna za zgłoszenie projektu, który dostanie największą pulę. Z kolei Eugeniusz Wyglenda pogratulował zwycięzcom wygranej dodając, że „trzeba umieć wygrywać i przegrywać, a zwycięzcom się należą brawa i gratulacje”.

Na koniec głos zabrał Michał Kuliga. – Każdy z nas jest zwycięzcą, każdy kibicował sobie na wzajem. Nie było nieczystej gry. Każdemu trzeba podziękować za zaangażowanie, poświęcenie i jaką energię włożyli w promowanie swoich projektów. W trakcie trwania rywalizacji miałem wyrzuty sumienia, że nie wszystkie projekty zostaną zrealizowane, a pomysły mieszkańców są świetne. Ja ze swojej strony wszystkim dziękuję – powiedział.

Szczegółowe wyniki VI edycja Budżetu Obywatelskiego

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here