Mieszkańcy Nowych Zagród na spotkaniu z prezydentem

Nowe Zagrody
Spotkanie w centrum Raciborza zorganizowano w sali gimnastycznej II LO

Na spotkaniu w Nowych Zagrodach dyskutowano o basenie w PWSZ, obozie w Pleśnej, ścieżkach rowerowych czy wyświetlaczu prędkości na Opawskiej. 

W piątek 15 października w II Liceum Ogólnokształcącym prezydent Miasta Dariusz Polowy i jego zastępca Dominik Konieczny spotkali się z mieszkańcami dzielnicy Nowe Zagrody. Na spotkanie przybyło dziewięciu mieszkańców, a także radny powiatowy Tomasz Cofała oraz radny miejski  Jarosław Łęski.

- reklama -

Prezydent Miasta po przywitaniu wszystkich uczestników nakreślił plan spotkania, obejmujący w pierwszej części przedstawienie działań prowadzonych na terenie miasta. jak i zadań realizowanych w obrębie dzielnicy. W drugiej części prezydent odczytał tematy, jakie zostały poruszone podczas ostatniego spotkania, do których zebrani mogli zgłaszać uwagi i zapytania.

Co dalej z obozem w Pleśnej?

Na początku spotkania zapytano o możliwość otwarcia basenu na PWSZ, a także pytano co dalej z obozem w Pleśnej i czy będzie nadal funkcjonował. Następnie pytano o to czy cena biletów na basen H2O nie wzrośnie, w związku z tym, że basen był tak długo nieczynny i wymagał kosztownego remontu. Była także prośba o wznowienie imprez biegowych (półmaratonów), według mieszkańców takie imprezy to duża promocja dla miasta.

Niebezpieczne ścieżki rowerowe

Z kolei mieszkańcy ulicy Pomnikowej prosili o ingerencję w sprawie ścieżki należącej do Spółdzielni Mieszkaniowej ze względu na jej bardzo zły stan. Wspomniano także o ścieżce rowerowej w obrębie wjazdu na Dywytę, która jest niebezpieczna – kłopot z włączeniem się do ruchu od strony ulicy Pomnikowej i Polnej. Poruszono także kwestię kanalizacji na ulicach Anny i Słonecznej (mieszkańcy uważają, że jest zbyt mała przepustowość infrastruktury wodno – kanalizacyjnej). Podczas ulewnych deszczów zalane są piwnice.

Ruch jednokierunkowy na Łąkowej

Kolejnymi tematami były: zasypany rów na końcówce ulicy Grunwaldzkiej oraz rowy, które nie są czyszczone od lat (na ulicy Grunwaldzkiej, Bogumińskiej). Następnie padł wniosek o przebudowę ul. Słonecznej oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego od ul. Łąkowej.

Próg zwalniający na Słonecznej 

Kolejny wniosek dotyczył progu zwalniającego przy żłobku na ul. Słonecznej. Mówiono także o braku miejsc parkingowych na ul. Słonecznej. Zgłoszono wniosek o zrobienie parkingu między ul. Łąkową a Słoneczną (teren należy do Wspólnoty Mieszkaniowej).

Piraci na Opawskiej

Zadawano także pytania, czy obwodnica będzie dalej kontynuowana i co z dworcem PKP. Następnie padł wniosek o wyświetlacz prędkości na ul. Opawskiej – samochody jeżdżą ze zbyt dużą prędkością, a w szczególności na odcinku Myto – Shell. Padło także zapytanie, czy w projekcie na przebudowę ul. Słonecznej został uwzględniony problem z wodami gruntowymi.

Ścieżka rowerowa na wałach

Pytano także, jakie działania zostały podjęte w ramach programu „Czyste powietrze”. Następnie padł wniosek o ścieżkę rowerową na wałach przy RAFAKO (w miejscu starej ścieżki rowerowej). Mieszkańcy pytali także, jak będzie wyglądał odbiór odpadów przez Przedsiębiorstwo Komunalne.

Na koniec zgłoszono wniosek mieszkańca o pościnanie suchych gałęzi na ul. Skłodowskiej, ponieważ stwarzają zagrożenie oraz wniosek o zamontowanie śmietników na psie odchody wzdłuż działek na ulicy Skłodowskiej. Dyskusję zakończono tematem zrobienia porządku wzdłuż działek w stronę ciepłowni (teren jest tak zarośnięty, że trudno przejść, poza tym robi się śmietnisko).

Do końca cyklu spotkań prezydenta Miasta Racibórz Dariusza Polowego z mieszkańcami została jedna wizyta. We wtorek (19.10.) o godz. 18:00 włodarz miasta będzie czekał na mieszkańców Brzezia.

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj