Wyprawki czytelnicze dla najmłodszych w raciborskiej bibliotece

wyprawka czytelnicza
„Mała książka - wielki człowiek”

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do oddziałów i filii raciborskiej biblioteki, otrzyma książkę „Pierwsze czytanki dla…” i Kartę Małego Czytelnika.

Trwa ogólnopolska kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek”, która przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od najmłodszych lat. Biblioteka w Raciborzu ponownie włącza się w akcję, oferując dzieciom wyprawkę na dobry czytelniczy start.

- reklama -

Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do oddziałów i filii raciborskiej biblioteki, otrzyma w prezencie wyprawkę czytelniczą. Dzieci znajdą książkę „Pierwsze czytanki dla…” dostosowaną względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem książki mały czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Jak podkreśla biblioteka, dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” przypomina o nieocenionej roli czytania w rozwoju dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Wyprawki czytelnicze dostępne są w oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu:
– Eureka – Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, ul. Kasprowicza 12,
– Filia nr 2 Ostróg, ul. Bielska 12,
– Filia nr 3 Ocice, ul. Tuwima 1,
– Filia nr 5 Płonia, ul. Sudecka 2,
– Filia nr 8, ul. Żorska 2,
– Filia nr 9 Brzezie, ul. Myśliwca 9,
– Filia nr 10 Markowice, ul. Jordana 6.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here