Diecezjalne LO pomaga zwierzętom z raciborskiego schroniska

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie i pracownicy raciborskiego DLO zorganizowali akcję „Podaj łapę”, która polegała na zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska w Raciborzu. W tym roku ogłoszono jej kolejną edycję.

W tym roku akcja została o wzbogacona o dodatkowe zadania. Ze względu na niewielką świadomość dzieci i młodzieży dotyczącą jakości karm, którymi są żywione zwierzęta, organizatorzy wystosowali prośbę o przeprowadzenie pogadanek w klasach, w szkołach, które przyłączą się do akcji.

- reklama -

– Pogadanki mają dotyczyć właściwego odżywiania zwierząt. Pamiętajmy, że nie ilość, a jakość ma znaczenie, że jakość karmy wpływa na zdrowie, dobre samopoczucie, a przede wszystkim przyspiesza powrót do zdrowia niejednokrotnie skrzywdzonych przez człowieka zwierząt. Dlatego prosimy o sprawdzanie składu karmy, tak, aby zawierały mięso. Poniżej przedstawiamy karmy sugerowane przez schronisko – przekazują pracownicy DLO.

Więcej informacji na ten temat tutaj

Akcja „Podaj łapę II” będzie trwała od 27 października 2021 do 15 grudnia 2021. Organizatorzy zachęcają do udziału każdego, komu leży na sercu dobro zwierząt. Gdzie można oddać dary? Do nowej siedziby Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, przy ulicy Opawskiej 81.

Kiedy będzie można oddawać dary? W każdy czwartek w godzinach: od 13.00 do 16.00. Można też umówić się telefonicznie 32 4005000 lub 604951919

Dla zainteresowanych, jak jeszcze można pomóc zwierzętom ze schroniska: w weekendy w godzinach 10.00 – 13.00 można wyprowadzać pieski na spacery, a już najlepszą formą pomocy jest adopcja.

/materiał nadesłany oprac. c/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here