Zespół Skaza z dwoma tytułami mistrzów Polski [ZDJĘCIA]

zepol taneczny skaza
Zespół Skaza z dwoma tytułami mistrzów Polski

Helena Nieckarz okazała się najlepsza w kategorii Show Dance, a Jakub Skwarecki w Modern & Contemporary.

W środę Zespół Taneczny Skaza wyruszył na Mistrzostwa Polski WADF 2021 do Białych Błot koło Bydgoszczy, by od czwartku stanąć do tanecznych zmagań. Na pierwszy ogień poszła Helena Nieckarz, która zajęła pierwsze w kategorii artistic dance show i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać – formacja jazzowa juniorów z grupy reprezentacyjnej wywalczyła trzecie miejsce – w grupie tej tańczy również Helena, a na najniższym stopniu podium znalazła się także Maja Szpunar za swój taniec solowy.

- reklama -

W piątek zespół zasiliła grupa tzw. „Groszków”, która wywalczyła drugie miejsce w kategorii modern & contemporary. Tak jak mistrzowsko Skaza otwierała zawody tytułem Heleny, tak po mistrzowsku je zamknęła – Jakub Skwarecki zdobył pierwsze miejsce w tańcu współczesnym.

Tancerzy wspierali na miejscu ich najwierniejsi kibice, czyli rodzice, ale przede wszystkim trenerka i choreografka zespołu Skaza Manuela Krzykała.

– To był niezwykle intensywne dni, pełne emocji, wzruszeń i najważniejsze radości. Tancerze robili co w ich mocy, by intensywne przygotowania całego roku, przerywane również okresami lockdownów, nie poszły na marne. A Skaza po raz kolejny dowiodła swojej siły i potęgi na tanecznej scenie Polski, co w roku jubileuszu 10-lecia zespołu tym bardziej cieszy. Wyjazd na mistrzostwa nie byłby możliwy gdyby nie dodatkowe wsparcie finansowe Urzędu Miasta Racibórz oraz firm: Tokai Cobex i Edorem, za które serdecznie dziękujemy! Teraz przed naszymi mistrzami grudniowe Mistrzostwa Świata WADF w Czechach. A przed reprezentacją street dance Mistrzostwa WADF w Płocku w najbliższy weekend. Trzymajmy mocno kciuki – informuje Raciborskie Centrum Kultury.

Wszystkie wyniki zespołu Skaza:
1. miejsce – Helena Nieckarz – Show Dance
1. miejsce – Jakub Skwarecki – Modern & Contemporary
2. miejsce – formacja Modern & Contemporary DZIECI
3. miejsce – Maja Szpunar – Modern & Contemporary
3. miejsce – formacja Modern & Contemporary JUNIOR
3. miejsce – mini formacje JAZZ JUNIOR
5. miejsce – mini formacje Modern & Contemporary JUNIOR
5. miejsce – duet Miriam Polednik i Klaudia Rycka – Modern & Contemporary JUNIOR
6. miejsce – duet Tosia Bencal i Marcela Polednik – Modern & Contemporary JUNIOR
6. miejsce – Milena Liszka – jazz dance
1/2 finału jazz dance solo junior – Karolina Juzefus
1/4 finał Modern&Contemporary solo junior – Nadia Nienadowska

fot. Skaza
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj