Łukasz Kohut skrytykowany w parlamencie UE

lukasz kohut
Fot. Facebook Łukasz Kohut

Beata Kempa na Twitterze stwierdziła, że Łukasz Kohut „bez żenady po raz kolejny brutalnie atakuje nasz kraj na posiedzeniu komisji #LIBE w #PE. To już nie jest pożyteczny idiota, to kompletne dno”.

Łukasz Kohut, poseł do Parlamentu Europejskiego pochodzący z Rybnika, został skrytykowany za wystąpienie w sprawie społeczeństwa obywatelskiego.

- reklama -

– Społeczeństwo obywatelskie to podstawa demokracji – doskonale o tym wiemy. Bez społeczeństwa obywatelskiego, bez zaangażowania obywatelek i obywateli, demokracja staje się jedynie procedurą. Bez społeczeństwa obywatelskiego demokracja liberalna przegrywa z dyktatem większości. Z sytuacją, w której prawa mniejszość, prawa grup słabszych i narażonych na dyskryminację, są zagrożone. Widzimy to doskonale na Węgrzech, widzimy w Polsce. Szykany i ograniczanie możliwości działania aktywistek i aktywistów, ciąganie ich po sądach pod byle pretekstem, wprowadzanie rozwiązań prawnych utrudniających lub wręcz uniemożliwiających działalność społeczną i publiczną, zakazywanie zgromadzeń publicznych, areszty, legitymowanie celem zastraszenia – wymieniał Łukasz Kohut podczas swojego wystąpienia.

Jak dodał, z punktu widzenia państw dryfujących w kierunku autorytaryzmu fenomenem są tzw. „GONGO” – organizacje pozarządowe wspierane lub wręcz tworzone przez państwo. – To wyjątkowo perfidny sposób wypychania z przestrzeni społecznej prawdziwego społeczeństwa obywatelskiego, tworzonego prawdziwym aktywizmem, oddolnie. W Polsce mamy np. Narodowy Instytut Wolności – iście orwellowska nazwa. Instytut rozdziela pieniądze po uważaniu – uważaniu władzy. Tworzy i wspiera organizacje „GONGO” – takie praktyki są dla społecznej tkanki demokracji zabójcze. Musimy na poziomie unijnym zrobić wszystko, żeby im przeciwdziałać – apelował europoseł.

Wypowiedź skrytykowała Beata Kempa. – Słowa pana Kohuta są nie na miejscu i wiele z nich jest po prostu nieprawdziwych. Ten atak na Polskę jest hańbą, panie Kohut, i bardzo pana proszę, żeby teraz, w dobie ataku również na granicę Unii Europejskiej, po prostu się powstrzymać – powiedziała europosłanka, natomiast na Twitterze stwierdziła, że Łukasz Kohut „bez żenady po raz kolejny brutalnie atakuje nasz kraj na posiedzeniu komisji #LIBE w #PE. To już nie jest pożyteczny idiota, to kompletne dno”.

oprac. /kp/

- reklama -

1 KOMENTARZ

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here