Niepodległościowy turniej szachowy dla dzieci w Tworkowie [ZDJĘCIA]

Niepodległościowy turniej szachowy dla dzieci w Tworkowie

Najlepsi w swoich kategoriach okazali się: Piotr Kondys, Jakub Kogut, Zuzanna Juraszczyk oraz Hubert i Joanna Pawlik.

11 listopada LKS Tworków zorganizował niepodległościowy turniej szachowy dla dzieci, młodzieży i dorosłych współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Powiatu Raciborskiego. Każdy uczestnik turnieju otrzymał dyplom za uczestnictwo i słodki upominek, a dla najlepszych zostały ufundowane puchary i nagrody rzeczowe.

- reklama -

Miejsca na podium w poszczególnych kategoriach wywalczyły następujące osoby:
OPEN:
1. Piotr Kondys
2. Jakub Bańdura
3. Marcin Zygar
MŁODZIEŻ:
1. Jakub Kogut
2. Michał Kolar
3. Karol Pełka
DZIECI:
1. Zuzanna Juraszczyk
2. Hubert Pawlik
3. Tobiasz Trzęsimiech
RODZINA – nagrody ufundował i wręczył puchary Radny Powiatowy Łukasz Mura:
1. Hubert i Joanna Pawlik
2. Jakub i Szymon Kogut
3. Grzegorz Wojtek i Tobiasz Kolonko

Wyróżniono także najmłodzego zawodnika: Radosława Lubszczyka i najbardziej perspektywicznego zawodnika, którym została Emilia Płaczek. Nagrody i statuetki dla tych zawodników ufundował i wręczył Radny Gminy Krzyżanowice Oliwer Huptaś.

Zawody szachowe sędziował Piotr Jeziorski. Nagrody i puchary wręczali także: Erika Piszczan – skarbnik LKS Tworków i Grzegorz Swoboda – starosta raciborski.

– Pan Oliwer napisał dla nas także projekt do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, dzięki któremu pozyskaliśmy środki finansowe na ten turniej oraz wniosek grantowy do Powiatu Raciborskiego. Miłym zaskoczeniem dla nas była wizyta pana Prezesa Silesii Racibórz – Piotra Chrobaka, który w samych superlatywach mówił o organizacji naszego turnieju. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji turnieju, a uczestnikom za udział. Gratulujemy wyników uzyskanych na poszczególnych szachownicach i do zobaczenia w przyszłym roku – relacjonuje LKS Tworków.

fot. LKS Tworków
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here