Trampkarze Unii Racibórz awansowali do I ligi wojewódzkiej

Dobre wyniki Unii Racibórz

Drużyna seniorów jest liderem grupy III klasy okręgowej po rundzie jesiennej sezonu 2021/2022.

Dwie drużyny Unii Racibórz Sp. z o.o. zakończyły jesienne rozgrywki na pierwszym miejscu w swoich ligach. Prowadzony przez trenera Dawida Plizgę zespół seniorów jest liderem tabeli grupy III klasy okręgowej po rundzie jesiennej sezonu 2021/2022. Drugi GKS 1962 II Jastrzębie-Zdrój i trzeci LKS Tworków tracą do raciborskiej drużyny siedem punktów, mają jednak do rozegrania jeszcze jedno spotkanie.

- reklama -

Natomiast drużyna trampkarzy awansowała do pierwszej ligi wojewódzkiej, do końca walcząc z zespołem ROW-u Rybnik. Wiosną podopieczni trenera Jarosława Rachwalskiego zmierzą się z czołowymi drużynami z województwa śląskiego – Górnikiem Zabrze czy Zagłębiem Sosnowiec.

Jak podkreśla magistrat, istotnym czynnikiem były zasadnicze zmiany i usystematyzowanie spraw szkoleniowych. Te są wzorowane na koncepcji Marka Śledzia – Dyrektora Akademii Rakowa Częstochowa, a za ich wdrażanie w Unii Racibórz odpowiada grupa trenerów na czele z trenerem głównym Markiem Hanzelem. Raciborscy trenerzy mają cykliczny kontakt ze Akademią Rakowa w formie konsultacji szkoleniowych, a kilku z nich odbyło staże trenerskie w Częstochowie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here