Place zabaw przy raciborskich przedszkolach doposażone [ZDJĘCIA]

Place zabaw przy raciborskich przedszkolach doposażone

W zestawy zabawowe zaopatrzone zostały przedszkola nr 12, 13, 14, 16, 20, 23, 24, 26. W skład tych zestawów wchodzą między innymi: zjeżdżalnie, pomosty, podejścia różnego typu, tunele, wieże, aplikacje ozdobne i zabezpieczające balustrady.

Miasto Racibórz przeznaczyło ponad 460 000 złotych na doposażenie placów zabaw w prowadzonych przez siebie przedszkolach. Placówki otrzymały nowe zestawy zabawowe, siłownie na świeżym powietrzu, a także bezpieczne, poliuretanowe nawierzchnie.

- reklama -

Jak tłumaczy magistrat, ruch stanowi kluczową rolę w prawidłowym rozwoju dziecka, a zabawa z elementami ćwiczeń fizycznych i sportu na placach zabaw stanowi doskonałą alternatywę dla spędzania czasu w przedszkolnych salach. Bliskość przyrody podczas takiej zabawy jest także dla dzieci często pierwszą lekcją na temat środowiska naturalnego i jego pozytywnego wpływu na człowieka.

W ramach doinwestowania placów zabaw doposażono je w nowe zestawy zabawowe i siłownie na wolnym powietrzu dostosowane do dzieci w wieku przedszkolnym. Mając na względzie kwestie bezpieczeństwa raciborskich przedszkolaków, nawierzchnie pod nowymi urządzeniami zostały wykonane z poliuretanu lub zastosowano maty przerostowe, które poza zabezpieczaniem bawiących się dzieci pozwala trawie rosnąć, przez co nie traci się powierzchni zielonej.

W zestawy zabawowe zaopatrzone zostały przedszkola nr 12, 13, 14, 16, 20, 23, 24, 26. W skład tych zestawów wchodzą między innymi: zjeżdżalnie, pomosty, podejścia różnego typu, tunele, wieże, aplikacje ozdobne i zabezpieczające balustrady. Przedszkola nr 3, 10, 11 i 15 wyposażono w siłownie, w skład których wchodzą urządzenia takie jak: biegacz, narty, twister, prasa nożna, rower, surfer, wyciągi i wiele innych. Ponadto doposażono plac zabaw w ZSP1, a w ZSP2 położono bezpieczną nawierzchnię poliuretanową pod istniejący plac zabaw.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here