Urlopy górnicze i odprawy pieniężne. 900 pracowników JSW przejdzie do SRK

Kopalnia
Zdjęcie poglądowe Fot. Pixabay

Rozwiązania osłonowe dla górników, którzy wraz z przeznaczonym do likwidacji majątkiem przejdą do SRK, przewiduje przyjęta 1 października przez Sejm nowelizacja tzw. ustawy górniczej.

Ok. 900 pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej przejdzie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, by tam skorzystać z osłon socjalnych. Chodzi o tzw. urlopy górnicze dla pracowników dołowych, którym do emerytury zostały maksymalnie cztery lata pracy oraz jednorazowe odprawy pieniężne w wysokości 120 tys. zł dla tych, którzy przepracowali w górniczej spółce co najmniej rok.

- reklama -

700 skorzysta z urlopów górniczych, a 200 otrzyma jednorazowe odprawy pieniężne. W 2022 r. zredukuje to koszty pracownicze o ok. 150 mln zł.

Rozwiązania osłonowe dla górników, którzy wraz z przeznaczonym do likwidacji majątkiem przejdą do SRK, przewiduje przyjęta 1 października przez Sejm nowelizacja tzw. ustawy górniczej. Łącznie do SRK może trafić maksymalnie ponad 3,7 tys. osób, z których niecałe 1,4 tys. może otrzymać jednorazowe odprawy pieniężne, a ponad 2,3 tys. – skorzystać z urlopów górniczych.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here