700 tys. zł na nowy sprzęt dla szpitali w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim

Szpital w Rydułtowach
Szpital w Rydułtowach

Jest szansa, że wkrótce powiatowe szpitale wzbogacą się o nowoczesny aparat do ultrasonografii, a także nowy aparat do badań rentgenowskich.

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego pozytywnie rozpatrzył prośby dyrektora Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim w sprawie kolejnego w tym roku wsparcia. Jest szansa, że już wkrótce powiatowe szpitale wzbogacą się o nowoczesny aparat do ultrasonografii, a także nowy aparat do badań rentgenowskich.

- reklama -

– U podstaw decyzji zarządu powiatu legła nie najlepsza sytuacja finansowa naszych szpitali. Finansowanie świadczeń medycznych na niewystarczającym poziomie od lat stwarza problemy z utrzymaniem płynności finansowej PPZOZ. Jako powiat robimy, co tylko możemy, by wesprzeć nasze szpitale, bo tylko w ten sposób możemy zapewnić opiekę medyczną dla mieszkańców powiatu – tłumaczy starosta Leszek Bizoń.

Decyzja w sprawie nowego aparatu USG została podjęta już w zeszłym miesiącu. Urządzenie zastąpi aparat z Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, który uległ awarii i jego naprawa ze względu na wiek jest nieracjonalna. Powiat zabezpieczył na kupno nowego urządzenia 250 tys. zł.

Z kolei 450 tys. zł zarząd powiatu chce przekazać PPZOZ na wymianę aparatu do zdjęć rentgenowskich, jaki jest używany w Zespole Poradni Specjalistycznych w Wodzisławiu Śląskim. W tym przypadku sprzęt jest wysłużony, trzydziestoletni i w ostatnim okresie jest również coraz bardziej awaryjny. Aparat RTG jest niezbędny do diagnostyki osób, które zachorowały na COVID-19 i tzw. ozdrowieńców.

Decyzję w sprawie dotacji na zakup nowego RTG dla PPZOZ powiatowi radni, do których zarząd powiatu zwrócił się o zgodę na wyasygnowanie środków, podejmą podczas listopadowej sesji. Wcześniej, bo w październiku, zapadła decyzja o przekazaniu kwoty ćwierć miliona złotych na aparat do badań ultrasonograficznych.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here