
„Biblioteka ma w sobie coś magicznego. Jest niczym portal do różnych światów” – właśnie ten cytat Amo Jones był mottem spotkania w bibliotece z grupą przedszkolną sześciolatków.
Dzieci dowiedziały się w czasie lekcji, co to jest biblioteka, jak należy obchodzić się z książką oraz do czego służy zakładka. Maluchy poznały też księgozbiór dla dzieci. Nie
zabrakło również zabaw ruchowych oraz robótek plastycznych. – Serdecznie dziękujemy paniom nauczycielkom przedszkola za odwiedziny, a dzieciom za aktywny udział w zajęciach – przekazuje Katarzyna Machecka z biblioteki w Rudach.
/red./




![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)










