Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Raciborzu spotkali się ze studentami

zaklad karny raciborz pwsz (1)
Funkcjonariusze ZK w Raciborzu spotkali się ze studentami

Funkcjonariusze zaprezentowali studentom bezpieczeństwa państwa oraz resocjalizacji teoretyczne i praktyczne aspekty pełnienia służby w więzieniu. Pokazali także uzbrojenie i pozostające na wyposażeniu SW środki przymusu bezpośredniego.

Ppłk Maciej Konior z funkcjonariuszami raciborskiej jednostki penitencjarnej spotkali się ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Rozmawiali o roli Służby Więziennej w systemie bezpieczeństwa państwa.

- reklama -

Spotkanie zostało zorganizowane w celu promocji Służby Więziennej w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. – Jak nas widzą, tak nas piszą… W myśl tego hasła zaprezentowaliśmy studentom bezpieczeństwa państwa oraz resocjalizacji teoretyczne i praktyczne aspekty pełnienia służby w więzieniu. W trakcie spotkania omówiono zadania, misję i etos Służby Więziennej. Zaprezentowano historię Zakładu Karnego w Raciborzu oraz rozwoju myśli penitencjarnej. Funkcjonariusze zaprezentowali uzbrojenie i pozostające na wyposażeniu SW środki przymusu bezpośredniego. Omówiono podstawy pracy z deficytami przestępców, w tym znaczenie posług religijnych w więzieniu oraz podstawowe obowiązki ewidencyjne. W ramach spotkania przedstawiono również zasady rekrutacji do Służby Więziennej, korzyści płynące z wstąpienia w szeregi naszej służby. Akcja odbiła się dużym zainteresowaniem ze strony wykładowców i studentów, którzy brawami docenili przygotowane spotkanie – relacjonuje mjr Tomasz Brzozowski.

fot. mjr Tomasz Brzozowski
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj