Zielona ściana wkrótce na wodzisławskim Rynku

Zielona ściana
Fot. materiały prasowe

Każdy mieszkaniec będzie mógł zawiesić na niej roślinę i w ten sposób symbolicznie przyczynić się do poprawy jakości powietrza w naszym regionie. Akcja organizowana jest w ramach kampanii #OddechdlaPolski.

– Chcesz oddychać świeżym powietrzem? Nie szukaj wymówek. Nie czekaj na innych. Działaj. My działamy. Przynieś kwiaty, które pomogą nam zbudować zielone płuca dla Polski w ramach naszej kampanii. Nie macie kwiatów? Niemożliwe, bluszcz pospolity fantastycznie absorbuje smog i jest dosłownie wszędzie – zachęcają do udziału w akcji organizatorzy przedsięwzięcia.

- reklama -

Jakie rośliny oczyszczą powietrze?

Warto dodać, że nie tylko bluszcz pospolity skutecznie oczyszcza powietrze. Zielistka Sternberga, paprotki, begonia, epipremnum, ficus Benjamin – m.in. te rośliny działają jak naturalne filtry, skutecznie niwelując toksyny.

– Dostęp do czystego powietrza powinien być codziennością, a nie dobrem luksusowym. O tę codzienność musimy jednak zawalczyć dziś razem. Dbać o nią każdego dnia. Wspierać każdą oddolną inicjatywę, która pozwoli nam zbudować coś większego. Być może nie zobaczymy efektu walki o czyste powietrze. Z pewnością natomiast ten efekt odczujemy – przekazuje wodzisławski magistrat.

/UM Wodzisław Śląski oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here