Nie tylko książki. W bibliotece znajdziesz gry planszowe na każdy dzień

Nie tylko książki. W bibliotece znajdziesz gry planszowe na każdy dzień

– Gry planszowe pomagają zacieśniać więzi z rodziną i znajomymi. Uczą nowych umiejętności, wspomagają pamięć i mają dobry wpływ na pracę mózgu – zachęca raciborska biblioteka.

Na przedświąteczny czas raciborska biblioteka przygotowała specjalny kalendarz adwentowy, w którym znaleźć można propozycje gier planszowych na każdy dzień. – Polecane gry warto już teraz wypożyczyć aby przekonać się, że gwarantują świetną zabawę. Dobra gra może być wspaniałym urozmaiceniem świątecznego odpoczynku – zachęca książnica. Kalendarz z bezpośrednimi odnośnikami do katalogu internetowego, w którym gry można poznać, zarezerwować i wypożyczyć, można znaleźć na stronie https://tiny.pl/9d24h.

- reklama -

Dlaczego gry planszowe? – Nie zawsze mamy pomysł na to, jak spędzić wolny czas w ciekawy i kreatywny sposób. W efekcie często spędzamy go przed ekranem telewizora, komputera lub telefonu, zapominając, że technologie oddalają nas od siebie. Aż przychodzi taki dzień, kiedy czegoś zaczyna nam brakować. Odpowiedzią mogą być gry planszowe, które pozwalają spędzić czas z najbliższymi, integrują, uczą i bawią! – zachęca biblioteka.

– Gry planszowe pomagają zacieśniać więzi z rodziną i znajomymi. Uczą nowych umiejętności, wspomagają pamięć i mają dobry wpływ na pracę mózgu. Ponadto poprawiają umiejętność logicznego i kreatywnego myślenia. Na przykład gry strategiczne uczą podejmowania decyzji, obmyślania taktyki i wyboru najlepszego planu działania. Gry planszowe są też źródłem zdrowego współzawodnictwa, bo ktoś musi przegrać, aby ktoś mógł wygrać. Grając w gronie rodziny lub znajomych łatwiej jest się oswoić z uczuciem porażki. To lekcja, dzięki której dzieci lepiej poradzą sobie w trudniejszych momentach swojego życia. Są też gry kooperacyjne, w których wszyscy uczestnicy muszą wspólnymi siłami zmierzyć się z przeszkodą. Takie gry uczą współpracy. Gry planszowe to również dobry sposób na relaksujący odpoczynek. Stresujący dzień w pracy czy w szkole to dobry powód aby sięgnąć po grę, która pozwala odreagować i na chwilę zapomnieć o codziennych problemach – podkreśla raciborska biblioteka.

Dla każdego, kto lubi grać, ale nie ma z kim lub szuka miejsca do grania, w raciborskiej bibliotece działa Klub Gier Planszowych. Najbliższe spotkanie klubu odbędzie się w piątek 10 grudnia w godz. 15:00-21:00. Na klubowych spotkaniach można poznać nowych znajomych, świetnie spędzić czas z najbliższymi oraz zagrać w którąś z 500 gier, które w swoich zbiorach posiada biblioteka. Kro chce być na bieżąco lub poznawać nowe, gry może zapisać się do facebookowej grupy gier planszowych: ttps://www.facebook.com/groups/199941770649035/.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj