PTTK Racibórz zaprasza na rozpoczęcie sezonu wypraw górskich

PTTK Racibórz na Łysicy

Już na początku roku będzie można zdobyć Łysicę i Święty Krzyż.

PTTK Oddział w Raciborzu zaprasza na rozpoczęcie sezonu wypraw górskich z PTTK Racibórz. Będzie to wyjazd 2 stycznia w Góry Świętokrzyskie, podczas którego będzie można zdobyć Łysicę i Święty Krzyż.

- reklama -

Łysica (614 m n.p.m.) – najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich. Znajduje się w zachodniej części Łysogór, na południowy wschód od wsi Święta Katarzyna. Należy do Korony Gór Polski, jest jej najniższym szczytem. Znajduje się w obszarze ochrony ścisłej Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Święty Krzyż (Łysa Góra, 594 m n.p.m.) – położony we wschodniej części pasma Łysogór w Nowej Słupi, objęty ochroną w ramach Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Drugi szczyt (po Łysicy) pod względem wysokości w tych górach. Na szczycie znajdują się: gołoborze, ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, pozostałości wału kultowego przedchrześcijańskiego miejsca kultu Słowian, klasztor Misjonarzy Oblatów M.N., muzeum parku narodowego oraz Radiowo-Telewizyjne Centrum Nadawcze Święty Krzyż z masztem o wysokości 157 m.

Zbiórka uczestników na dworcu PKS w Raciborzu o godz. 4:40, wyjazd o godzinie 5:00, planowany powrót w godzinach wieczornych.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r. i młodzież do 18. roku życia i studenci: 75 zł, osoby niezrzeszone: 85 zł.

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Do pobrania: Szczegóły na temat wyprawy w Góry Świętokrzyskie.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj