Pokaz systemu safepass na ul. Katowickiej. Pieszy będzie bezpieczniejszy

safepass
Podstawowym elementem systemu są dwa słupki, w których umieszczone są czujniki oraz moduły LED o bardzo dużej mocy

Gdy pieszy znajdzie się bezpośrednio przed przejściem lub już na przejściu, system pulsacyjnym światłem czerwonym informuje kierowcę o pieszym na przejściu dla pieszych.

8 grudnia w godz. 13:00-18:00 na ul. Katowickiej w Raciborzu odbędzie się demonstracyjny pokaz systemu ostrzegawczego safepass.

- reklama -

Safepass ma za zadanie poprawę bezpieczeństwa pieszego na przejściu dla pieszych. Podstawowym elementem systemu są dwa słupki, w których umieszczone są czujniki oraz moduły LED o bardzo dużej mocy. Słupki te montowane są przed przejściem dla pieszych. Dodatkowo w celu usprawnienia działania systemu w odległości od 3 do 5 metrów od przejścia dla pieszych zainstalowanie są mniejsze słupki, w których znajdują się czujniki.

Dzięki zastosowanym czujnikom system jest w stanie precyzyjnie wyznaczyć dwie strefy: ostrzeżenia i zagrożenia. Strefa ostrzeżenia znajduje się od 3 do 5 metrów przed przejściem. Strefa zagrożenia bezpośrednio przed przejściem oraz już na przejściu dla pieszych. W momencie, gdy pieszy znajdzie się w strefie ostrzeżenia, to system pulsującym światłem pomarańczowym ostrzega kierowcę, że ktoś znajduje się w pobliżu przejścia. Gdy pieszy znajdzie się bezpośrednio przed przejściem lub już na przejściu, system pulsacyjnym światłem czerwonym informuje kierowcę o pieszym na przejściu dla pieszych.

fot. safepass.com.pl
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj