Kupujesz choinkę? Pamiętaj o sprawdzeniu jej legalności

Choinka

Raciborscy policjanci apelują do mieszkańców, by podczas zakupu choinki sprawdzili legalność jej pochodzenia. Wiele z nich pochodzi z nielegalnego źródła. 

W okresie przedświątecznym obserwujemy wzmożoną sprzedaż choinek naturalnych. Jako jeden z symboli Świąt Bożego Narodzenia cieszą się one w naszym kraju szczególną popularnością wśród społeczeństwa.

- reklama -

Pamiętajmy, że nie zawsze sprzedawcy drzewek oferują klientom choinki pochodzące z legalnego źródła. Czyny takie regulują odpowiednie akty prawne obowiązujące w tym zakresie. Pozyskiwanie choinek w nielegalny sposób jest opisane w art. 120 § 1 Kodeksu wykroczeń, za taki czyn grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub kara grzywny. Większość nadleśnictw wskazuje miejsca sprzedaży choinek z legalnego źródła. Przed podróżą po wymarzoną choinkę skontaktujmy się z odpowiednim terenowo nadleśnictwem, byśmy mieli pewność, że nasze zielone drzewko pochodzi z legalnego źródła.

Wybierając się samochodem osobowym po choinkę, musimy być odpowiednio przygotowani. Prawo o ruchu drogowym nakłada na nas obowiązek odpowiedniego przewożenia przedmiotów o dużych gabarytach w art. 61 powyższej ustawy.

/KPP Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here