Park Jordanowski w konkursie „Inwestycja z perspektywą”

Zdjęcie archiwalne

Park Jordanowski bierze udział w organizowanym przez Polską Agencję Prasową konkursie na najciekawszą, samorządową, inwestycję współfinansowaną z Unii Europejskiej.

Z inwestycjami, które biorą udział w konkursie można zapoznać się na stronie www.europapnews.pap.pl, zaznaczając odpowiednie województwo na mapie – po prawej stronie pojawi się wtedy lista projektów – lub używając wyszukiwarki, która znajduje się nad mapą. Uruchomiony został tam mechanizm, za pośrednictwem którego internauci w prosty sposób mogą zagłosować na najciekawsze ich zdaniem inwestycje UE w Polsce. Głosowanie na raciborski park tutaj. Potrwa ono do końca roku. Laureaci konkursu zostaną ogłoszeni po Nowym Roku.

- reklama -

Co dla wygranych?

Trzy inwestycje z najwyższą liczbą głosów otrzymają statuetkę „Inwestycja z perspektywą”, a zdobywcę pierwszego miejsca dodatkowo odwiedzi reporter PAP z kamerą i udokumentuje zwycięskie przedsięwzięcie. Wideorelacja z tej wizyty zostanie opublikowana na stronach agencji. Organizatorzy postanowili nagrodzić również te inwestycje, które wzbudziły największe zainteresowanie internautów. Trzem projektom, których podstronę z opisem na www.europapnews.pap.pl odwiedzi największa liczba internatów, poświęcone zostaną artykuły na stronach PAP.

O Parku Jordanowskim

Park Jordanowski w Raciborzu był długo wyczekiwaną inwestycją. Remont parku był jednym z kluczowych zadań Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta. Jego przedmiotem było stworzenie dla mieszkańców bezpiecznego i atrakcyjnego miejsca wypoczynku i rekreacji w mieście. Koszt realizacji inwestycji to blisko 3 mln. Z czego ponad 70% pozyskano z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Wysokość otrzymanego dofinansowania to 2 147 028,79 mln zł.

Dla najmłodszych przygotowano huśtawkę bocianie gniazdo, huśtawki wahadłowe, piaskownice, różnorodne zestawy zabawowe (w tym zestaw spełniający funkcję integracji dzieci niepełnosprawnych z pełnosprawnymi), karuzele, sprężynowce, tyrolkę, równoważnię, koparkę, mini park linowy (bezpieczny – na wysokości 50-60 cm nad nawierzchnią trawnika). Dzieci starsze mogą bawić się, a także rozwijać swoją sprawność fizyczną, korzystając z zestawu wspinaczkowego i elementu typu „spętane dłonie”, a także trampoliny. Młodzież natomiast ma dostęp do zestawu do ćwiczeń (flowpark).

W parku nie brak także elementów rozwijających umiejętności poznawcze bez ograniczeń wiekowych: ścianka interaktywna, ścieżka sensoryczna, a także zestaw urządzeń optyczno-słuchowych znajdujących się w mini parku doświadczeń pod kasztanowcami. Pod urządzeniami zabawowymi wykonano bezpieczne nawierzchnie z mat przerostowych i poliuretanu. Aby polepszyć jakość powietrza, a także uprzyjemnić pobyt dzieciom i dorosłym, na placu zabaw zaplanowano w tej okolicy zieloną ścianę (ogród horyzontalny). W parku znajduje się ponadto ściana do wyświetlania filmów i park linowy. W ogrodzie zainstalowano ponadto urządzenia siłowni zewnętrznej. W centralnej części parku, obok placu zabaw, znajduje się zadaszenie służące odpoczynkowi dzieci oraz ich opiekunów np. w czasie opadów czy też upałów. Nowe strefy wypoczynku poza altaną, to leżaki miejskie, ławeczki, moduły betonowe oraz łąka trawiasta.

Zobacz także: Park jordanowski w Raciborzu otwarty 

/UM Racibórz oprac. c/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj