Przedsiębiostwo Komunalne w Raciborzu ma kolejne śmieciarki [ZDJĘCIA]

Przedsiębiostwo Komunalne w Raciborzu ma kolejne śmieciarki

W zasobach PK znalazły się m.in. kolejne dwie śmieciarki marki MAN oraz jeden HDS, które będą służyły do odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców Raciborza.

Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu od Nowego Roku będzie realizować nowe zadanie, jakim jest odbiór odpadów komunalnych na terenie miasta. 14 grudnia odbyła się prezentacja nowego sprzętu pozyskanego przez PK. W jego zasobach znalazły się między innymi kolejne dwie śmieciarki marki MAN oraz jeden HDS, które będą służyły do odbierania odpadów komunalnych od mieszkańców Raciborza. Tym samym przedsiębiorstwo uzyskało wymagany umową stan sprzętowy do rozpoczęcia realizacji zadania. Niedługo mają również pojawić się dwie kolejne śmieciarki „rezerwowe”.

- reklama -

23 listopada Miasto Racibórz podpisało umowę w sprawie odbioru odpadów z Przedsiębiorstwem Komunalnym, które zostało wybrane do tego zadania w procedurze przetargowej. – Sprzętu jest bardzo dużo. Jeszcze nie tak dawno pokazywaliśmy pierwszy pojazd do odbioru odpadów, a dziś mamy pięć dużych śmieciarek i jedną małą, a to jeszcze nie koniec. Kolejne są w postępowaniu przetargowym. Flota, którą dysponuje Przedsiębiorstwo Komunalne, wystarczy na realizację tego zadania, którego się nasza spółka podjęła – mówi prezydent Raciborza Dariusz Polowy.

– Cieszy fakt, że nasze raciborskie pieniądze zostaną w Raciborzu, usługę będzie wykonywała nasza spółka i dzięki temu uzyskujemy pełną kontrolę nad gospodarką odpadami, co przekłada się na to, jakie koszty będą ponosić mieszkańcy. Stawka wynosi 21 zł i na tym poziomie będziemy się starali ją utrzymać przez najbliższe lata. Niedługo w skrzynkach pocztowych mieszkańców pojawią się stosowne ulotki. Umowa obowiązuje od 1 stycznia 2022 r. i wtedy nastąpi wywóz przez naszą spółkę, która ma do tego potencjał. Jestem o tym przekonany, że spółka będzie wykonywać to tak, że żaden z mieszkańców nie zorientuje się, iż jakakolwiek zmiana nastąpiła, a jeśli się zorientuje, to dostrzeże, że jest lepiej niż było – podkreśla Dariusz Polowy.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here