Nagrodzeni animatorzy kultury 2021

Nagrody prezydenta Raciborza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury zostały wręczone. 

Elżbieta Kłosek-Żurawiecka, Piotr Pisarczyk związani z Państwową Szkołą Muzyczną, a także współpracujący z RCK Henryk Krótki i Mateusz Siepetowski oraz płatnerz Robert Stefanowski zostali wyróżnieni nagrodą prezydenta miasta.

- reklama -

Wydarzeniu towarzyszyła kwesta na rzecz Hospicjum św. Józefa. Wręczenie nagród zostało uświetnione przez koncert Lidii Pospieszalskiej. Pomysł koncertu charytatywnego dla hospicjum wziął się od Zuzi Tomaszewskiej. Został on połączony z wręczeniem nagród prezydenckich dla animatorów kultury.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zaznacza, że wsparcie dla potrzebujących powinno odbywać się bez „blasku fleszy” Czasem jednak warto dać świadectwo tego, co jest dla nas ważne.

W projekcie budżetu miasta prezydent wpisał na 2022 rok 50 tys. zł dla hospicjum. Urząd zamierza również wspierać inicjatywy, których celem jest zbieranie środków dla takich placówek.

Zastępca prezydenta Polowego- Dawid Wacławczyk poprowadził ceremonie wręczenia nagród miasta dla animatorów kultury. Jak oznajmił – Nie istniejemy, żeby tylko przetrwała określona liczba podatników, czy żeby zbudowano jakieś budynki albo drogi. My trwamy także dla kultury.

-Kultura nadaje miastu smak. Ona decyduje czy jest nam dobrze, czy źle. Dowodzą tego wyniki rozmów na temat strategii. Kiedyś ludzie mówili w takich badaniach o pracy i o mieszkaniach. Dziś mówi się o ekologii i właśnie o dostępie do kultury – dodał wiceprezydent Raciborza.

Dawid Wacławczyk podziękował instytucją, ale podkreślił że solą tego wszystkiego jest zaangażowanie stowarzyszeń i indywidualnych twórców, instruktorów i nauczycieli.

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj