Lidia Pospieszalska wystąpiła w RCK wraz z Zuzanną Tomaszewską [ZDJĘCIA]

Lidia i Marcin Pospieszalscy zagrali w Raciborzu koncert, w którym wystąpiła raciborzanka. Koncert poświęcony był Hospicjum św. Józefa.

- reklama -

Polska wokalistka jazzowa wraz z mężem Marcinem Pospieszalskim tworzyła wiele projektów muzycznych Rodziny Pospieszalskich. Ważnym wydarzeniem w karierze był udział w wykonaniu utworu Dom Pełen Skarbów, do którego z okazji pierwszych obchodów Narodowego Święta Życia (w 2005 roku) napisał tekst i muzykę Jan Pospieszalski. Uczestniczyła też w muzycznych projektach wraz z Tie Break czy Zakopower. W 2007 r. wydała płytę solową pt. Inaije. W nagraniach wzięli udział członkowie Rodziny Pospieszalskich oraz wielu znanych muzyków. Autorami muzyki do większości utworów byli Lidia i Marcin Pospieszalscy, zaś słowa pisali m.in. Wojciech WaglewskiAdam Nowak.

Lidia Pospieszalska nadal dużo koncertuje, zarówno na scenach jak i w studio. Pisze nowe utwory. Dziś mieliśmy okazję usłyszeć część z utworów solowej płyty. W czas adwentowy wpisał się napisany cztery lata temu utwór Zagrudniony, który dziś wybrzmiał w Raciborskim Centrum Kultury.

Piosenkarka podzieliła się też ciekawostką; tym, że właśnie ukazała się płyta Inaije (wydana pierwotnie niemal 15 lat temu) na białym vinylu. Koneserzy starych gramofonów mogą powrócić do jakości sprzed lat.

– Wczoraj odsłuchaliśmy świeżo przysłane test-press’y płyty „Inaije” , która teraz, po wielu latach od wydania płyty CD , ukaże się na winylu… I to jakim! 180 gram (najlepsza możliwa jakość). Odsłuchaliśmy płytę wraz z szefem wydawnictwa JS Records – wybitnym trębaczem jazzowym Piotrkiem Schimdtem. A wszystko w siedzibie „Delta Audio” Maciej Grabałowski, który nas zainspirował do wydania winyla, na najlepszych możliwych gramofonach i wzmacniaczach, niedostępnych dla „zwykłego śmiertelnika” I… jesteśmy pod wrażeniem! Można zaryzykować twierdzenie, że słychać więcej muzycznych planów niż na płycie CD…– napisała w mediach społecznościowych Lidia Pospieszalska.

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum św. Józefa połączony był z wręczeniem nagród Prezydenta Raciborza dla działaczy na rzecz kultury i twórczości artystycznej.

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj