Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Urzędu Miasta Racibórz

swiatlo pokoju
Światełko tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta. Fot. UM Racibórz

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 r. przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących.

Harcerska akcja przekazywania przed Bożym Narodzeniem symbolicznego ognia zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem dotarła do raciborskiego magistratu. We wtorek do Urzędu Miasta światełko prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcom: Dawidowi Wacławczykowi i Dominikowi Koniecznemu przyniósł Komendant Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej Marek Rybicki. Tradycyja ta przez raciborski hufiec pielęgnowana jest już od ponad 30 lat.

- reklama -

Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju została po raz pierwszy zorganizowana w 1986 r. przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu jako część wielkiej bożonarodzeniowej akcji charytatywnej na rzecz niepełnosprawnych dzieci i osób potrzebujących. Od tego czasu co roku przed Bożym Narodzeniem światło jest zapalane w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem przez dziewczynkę lub chłopca z Górnej Austrii, wybranych spośród dzieci, które wyróżniły się w działalności charytatywnej. Austriaccy skauci przekazują ogień swoim kolegom w sąsiednich krajach, a ci z kolei roznoszą go dalej.

Dzisiaj światełko tradycyjnie zapłonęło w sekretariacie prezydentów miasta, dotarło ponadto do części i w kolejnych dniach docierać będzie do kolejnych instytycji i kościołów, skąd mieszkańcy Raciborza będą mogli zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj