Bieganie w terenie

Bieganie

W dzisiejszych czasach mamy dostęp do najróżniejszych dyscyplin sportowych, ale widać też zjawisko pewnego znużenia dobrze znanymi aktywnościami.

Badania socjologiczne pokazują, że osoby w różnym wieku coraz częściej interesują się sportem takim jak pływanie, czy też jazda na rowerze albo bieganie. W końcu jednak nawet najbardziej wytrwałe osoby są już znudzone zwykłym bieganiem i szukają jakichś dodatkowych atrakcji. W takiej sytuacji doskonałym rozwiązaniem może być bieganie w terenie, czyli po prostu trail running.

- reklama -

Zauważmy, że w bardzo wielu sytuacjach nawet nie pomyślimy o tym, aby rozpocząć trening właśnie trochę bliżej przyrody. Mieszkamy na przykład na osiedlu i codziennie biegamy wokół boiska, ale nieopodal jest las. Może właśnie warto by urozmaicić tę naszą aktywność i znaleźć jakieś ścieżki na nierównym terenie, które pozwoliłyby nam uruchomić trochę inne mięśnie w naszych nogach? Oczywiście do takiego treningu trzeba się też odpowiednio przygotować. Korzystając z forBET kod promocyjny otrzymujesz znacznie większą zabawę i frajdę z typowania wyników przy równoczesnym poznawaniu sportu.

Bieganie w terenie, czyli co?

Aby uściślić, bieganie w terenie jest zwane także trail runnigiem, crossowym albo trailowym. Terminy występujące zamiennie. Będzie to taki specyficzny typ biegu, ponieważ w trakcie treningu możemy napotkać na różne przeszkody. Chodzi na przykład o gałęzie albo wystające korzenie, czy też pagórki no i oczywiście przewrócone drzewa. Przeszkodą mogą być także niespodziewanie pojawiające się na naszej drodze kamienie. Niespodzianką może być trawa albo piasek, czy też kamienie. Jest to jednak doskonała alternatywa dla tradycyjnego biegania w miejskiej przestrzeni.

Przede wszystkim chodzi tu oczywiście o bliższy kontakt z naturą. Poza tym powietrze, które będziemy wdychali i które zapewni nam lepsze dotlenienie organizmu, będzie czystsze. Bardzo ważnym aspektem takiej aktywności będzie oczywiście efekt zaskoczenia. W końcu podczas biegu będzie czekać na nas całe mnóstwo niespodzianek. Ciekawostką, o której warto wspomnieć, jest to, że bieganie trailowe znane jest w zasadzie już od starożytności. Zawody takie były organizowane już w XI wieku w Szkocji.

Czy wszyscy możemy uprawiać bieganie w terenie?

Oczywiście zasadniczą kwestią będzie to, czy rzeczywiście wszyscy możemy realizować trening w terenie. Na pewno bezdyskusyjne jest to, że bieganie takie jest sportem wymagającym, choć z drugiej strony nie oznacza to też, że osoby, które są początkujące, powinny się takiej aktywności obawiać. Jest to sport bowiem dedykowany dla zaawansowanych biegaczy, ale też amatorów. Trzeba tylko zwrócić uwagę na to, abyśmy biegali rozsądnie. Musimy brać pod uwagę nasze możliwości, a te przecież mogą się znacznie różnić w zależności od osoby. Inny potencjał mają ludzie młodzi i emeryci, czy też osoby z nadwagą. Inaczej też musimy podchodzić do wyboru trasy, jeżeli przez lata nie wykazywaliśmy żadnej aktywności sportowej. Nie można więc od razu skakać na głęboką wodę. Najlepiej wybierać jakieś łagodniejsze ścieżki. Potem będziemy stopniowo oczywiście zwiększać sobie poziom trudności. Generalnie tego typu bieganie polecane jest sportowcom, którzy będą szukać jakiegoś urozmaicenia treningu, no i chcą oczywiście wzmocnić swoje ciało.

Główne atuty biegania poza miastem

Najważniejsze oczywiście jest to, że tego typu bieganie będzie nam gwarantować bardzo duży poziom satysfakcji. Jest to perfekcyjna wręcz odskocznia od tradycyjnego treningu i aktywność taka może być traktowana jako świetna przygoda. Przede wszystkim właśnie ważne jest to, że nigdy nie wiadomo, na jaką niespodziankę może natrafić biegacz. Nie trzeba to też oczywiście jakiegoś specjalistycznego przygotowania, ale też nie będziemy potrzebowali nadzoru trenera. Zaletą jest to, że biegać będziemy w przestrzeni, która nie jest zanieczyszczona, co po prostu jest lepsze dla naszego organizmu. To możliwość obcowania z pięknymi widokami i gwarancja szybkiego odprężenia, a także odstresowania.

/artykuł sponsorowany/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj