72 mln zł na raciborską obwodnicę

obwodnica
Fot. Facebook Bolesław Piecha - poseł na Sejm RP

Dariusz Polowy i jego goście podkreślali rolę komunikacyjną obwodnicy, która ma powstać m.in. z myślą o największym pracodawcy w regionie.

Rząd ogłosił program 50 obwodnic mających powstać w ciągach dróg wojewódzkich. W jego ramach znalazł się również odcinek tzw. obwodnicy północno-zachodniej na odcinku od Rudnika do Żerdzin. Kwota, jaką przyznano na tę inwestycję, to 72 mln zł. Całkowity koszt zadania wynosi 120 mln zł.

- reklama -

Z tej okazji u prezydenta Dariusza Polowego gościli senator Ewa Gawęda i poseł Bolesław Piecha. – Tego rodzaju sukces nie jest nigdy sukcesem jednej osoby, ale wielu, którzy o takowy zabiegają. Dlatego też dziś gościmy panią senator Ewę Gawędę oraz pana posła Bolesława Piechę – mówił Dariusz Polowy.

Podczas spotkania podkreślano rolę komunikacyjną tej obwodnicy, która ma powstać m.in. z myślą o największym pracodawcy w regionie, czyli firmie Eko-Okna. Jak zaznaczono, dzięki nowej drodze ruch samochodów ciężarowych znacznie zmniejszy się w mieście, na czym skorzystają mieszkańcy.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj