500 plus: ZUS przygotował specjalny kreator wniosków

dziecko
Fot. unsplash.com

Kreatory wniosku pomogą krok po kroku wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki na papierowych wnioskach.

Od 2022 r. obsługę 500 plus zacznie przejmować Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Sprawy dotyczące świadczeń przyznanych przed 1 stycznia 2022 r. nadal będą realizowane przez samorządy i to one będą kontynuowały wypłatę tych już przyznanych świadczeń do końca maja 2022 r. Natomiast ZUS od 1 stycznia będzie wypłacał nowe, przyznane przez siebie świadczenia. W lutym zacznie też przyjmować wnioski na kolejny okres świadczeniowy, który rozpocznie się od 1 czerwca 2022 r. i potrwa do 31 maja 2023 r.

- reklama -

– Jesteśmy gotowi do realizacji nowych zadań, w tym programu „Rodzina 500 plus” od stycznia 2022 r. – zapewnia prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

ZUS przygotował specjalny kreator wniosków na PUE ZUS dla rodzin wnioskujących o świadczenie 500 plus. – Został już przetestowany, działa prawidłowo i zostanie uruchomiony 1 stycznia 2022 r. Dotyczy to wniosków o 500 plus dla tych rodziców, którzy nie otrzymują 500 plus z gminy. Chodzi o osoby, którym dopiero urodziło się dziecko lub wrócili z zagranicy spoza Unii Europejskiej – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Kreatory wniosku pomogą krok po kroku wypełnić wniosek, uwzględniając specyfikę danego wnioskodawcy. Tym samym wyeliminowane zostaną pomyłki na papierowych wnioskach.

Wnioski o świadczenie wychowawcze można składać wyłącznie online, a pieniądze są wypłacane na konto bankowe.

Czytaj także: Wnioski o 500 plus na kolejny okres świadczeniowy od 1 lutego

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here