Justyna Święty–Ersetic ambasadorką Stadionu Śląskiego [ZDJĘCIA]

Justyna Święty–Ersetic ambasadorką Stadionu Śląskiego

Raciborzanka ma znakomite wspomnienia ze startów w Kotle Czarownic. – Jestem tu zawsze u siebie, a doping tysięcy kibiców dodaje mi motywacji i sił do walki – mówiła Justyna Święty-Ersetic.

Medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy w lekkoatletyce ambasadorami Stadionu Śląskiego. 11 wybitnych sportowców będzie promować województwo i Narodowy Stadion Lekkoatletyczny.

- reklama -

Ogłoszenie nominacji dla ambasadorów odbywało się w przestrzeni konferencyjnej stadionu. W uroczystości wzięli udział marszałek Jakub Chełstowski, wicemarszałek Wojciech Kałuża, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki oraz przedstawiciele Stadionu Śląskiego, prezes Jan Widera i dyrektor generalny Bartłomiej Kowalski.

– W nowy rok wchodzimy z prawdziwie pozytywną energią. Nasi ambasadorzy to plejada lekkoatletycznych znakomitości. Poprzedni rok był dla Królowej Sportu przełomowy. Gościliśmy cztery wielkie imprezy światowego i europejskiego formatu, a nasi lekkoatleci podczas olimpiady w Tokio osiągnęli najlepszy wynik w historii. Dobrze jest rozsmakować się w sukcesie, iść do przodu, wciąż się rozwijać. I tego przykładem jest organizacja Drużynowych Mistrzostw Europy w 2023 r. i Mistrzostw Europy 2028 właśnie tutaj na Stadionie Śląskim, który jest oficjalnym Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. To dla nas niesamowity sukces, wielkie doświadczenie, ale doceniony wkład pracy. Budujemy markę województwa przez pryzmat Królowej Sportu, umacniamy jego silną pozycję organizując kolejne prestiżowe imprezy. Będziemy w tym konsekwentni. Łączymy historię, doświadczenie z wielkimi ambicjami i planami. Dziękuję wszystkim, którzy nas w tym wspierają – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W grupie sportowców, którzy będą promować Stadion Śląski i województwo znajdują się dotychczasowi ambasadorzy: Justyna Święty-Ersetic, Anita Włodarczyk, Ewa Swoboda i Paweł Fajdek. Do tego grona dołączyli: Piotr Małachowski, Krzysztof Różnicki, Pia Skrzyszowska, Dawid Tomala, Kajetan Duszyński, Maria Andrejczyk i Patryk Dobek.

– Cieszę się, że mogłem zakończyć karierę sportową na takim obiekcie, w takiej atmosferze. Coś się tu zakończyło, ale chcemy pokazywać dzieciom i młodzieży, że warto ciężko trenować, a sport jest fantastyczną drogą, którą warto podążać. Chcemy promować Stadion Śląski i zachęcać najmłodszych do sportowego trybu życia – przekonywał Piotr Małachowski, który został nieformalnym kapitanem Silesia „Galacticos” Athletics Team.

Znakomite wspomnienia ze startów w Kotle Czarownic ma medalistka ostatnich Igrzysk Olimpijskich – Justyna Święty-Ersetic. – Pokonanie Allyson Felix jest najmilszym wspomnieniem ze startów na Stadionie Śląskim. To było coś wyjątkowego, co dodało mi skrzydeł i wiary, że to co robię, ma sens i może przynieść sukces. Jestem tu zawsze u siebie, a doping tysięcy kibiców dodaje mi motywacji i sił do walki – mówiła raciborzanka.

Ambasadorzy Stadionu Śląskiego:
Piotr Małachowski – specjalizacja: rzut dyskiem – dwukrotny wicemistrz olimpijski, mistrz świata i mistrz Europy,
Anita Włodarczyk – specjalizacja: rzut młotem – trzykrotna mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata i mistrzyni Europy, rekordzistka świata,
Paweł Fajdek – specjalizacja: rzut młotem – brązowy medalista olimpijski, czterokrotny mistrz świata,
Krzysztof Różnicki – specjalizacja: biegi średnie – mistrz Europy juniorów,
Pia Skrzyszowska – specjalizacja: sprinterskie biegi płotkarskie i płaskie – złota medalistka młodzieżowych mistrzostw Europy,
Justyna Święty–Ersetic – specjalizacja: bieg na 400 m – mistrzyni olimpijska, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy,
Kajetan Duszyński – specjalizacja: bieg na 400 m – mistrz olimpijski w sztafecie,
Dawid Tomala – specjalizacja: chodziarz – mistrz olimpijski w chodzie,
Patryk Dobek – specjalizacja: bieg na 400 m i 400 m przez płotki – brązowy medalista olimpijski,
Ewa Swoboda – specjalizacja: biegi sprinterskie -halowa mistrzyni Europy, rekordzistka Polski,
Maria Andrejczyk – specjalizacja: rzut oszczepem -srebrna medalistka olimpijska, rekordzistka Polski.

fot. Tomasz Żak/UMWS
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj