Jak często Polacy jeżdżą na rowerach zimą?

rower
Fot. unsplash.com

48% rowerzystów nie wyobraża sobie, że mogłaby zacząć jeździć na rowerze zimą, jednak 15% ankietowanych skłonnych byłoby do rozpoczęcia tej aktywności przy lepszych warunkach atmosferycznych.

Choć w cieplejszych miesiącach na rowerze jeździ aż 65% Polaków, a 15% robi to przez cały rok, to wyłącznie zimą jeździ tylko 8% rowerzystów. Głównym problemem są trudne warunki atmosferyczne i drogowe.

- reklama -

Jako główne powody niechęci do jazdy na rowerze zimą 68% Polaków wskazuje czynniki atmosferyczne takie jak niska temperatura, wiatr i padający śnieg. Drugą z przyczyn – 55% – są trudne warunki drogowe w postaci oblodzenia i zalegającego na trasach rowerowych śniegu.

48% rowerzystów nie wyobraża sobie, że mogłaby zacząć jeździć na rowerze zimą, jednak 15% ankietowanych skłonnych byłoby do rozpoczęcia tej aktywności przy lepszych warunkach atmosferycznych i cieplejszej temperaturze. Wskazywali oni też na dobrze przygotowany do warunków rower i lepszą infrastrukturę rowerową w postaci dobrze oświetlonych i odśnieżanych ścieżek rowerowych.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj