Rafako angażuje się w rozwój energetyki jądrowej

Rafako

Rafako podpisało porozumienie o współpracy z Westinghouse Electric Company. Amerykańska firma jest jednym z trzech pretendentów do pierwszego przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce.

Rafako już w latach 70. było zaangażowane w energetykę jądrową. Rozpoczęło m.in. produkcję wytwornic pary dla budowanej w Żarnowcu elektrowni jądrowej, jednak w 1990 r. podjęto decyzję o wstrzymaniu mocno zaawansowanej budowy. Teraz raciborska spółka zamierza powrócić do grona producentów urządzeń dla energetyki jądrowej.

- reklama -

Rafako podpisało porozumienie o współpracy z Westinghouse Electric Company. Ustala ono zasady współpracy pomiędzy stronami w zakresie potencjalnej budowy sześciu reaktorów wodnych ciśnieniowych AP1000® w ramach realizacji Programu Polskiej Energetyki Jądrowej oraz przyszłych projektów z wykorzystaniem technologii AP1000® w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Amerykańska firma jest jednym z trzech pretendentów do pierwszego przetargu na budowę elektrowni jądrowej w Polsce.

– Rafako jest naturalnym partnerem wszystkich, którzy są poważanie zainteresowani udziałem w polskim Programie Energetyki Jądrowej. Jako firma która od dekad buduje i modernizuje polską energetykę, z doskonałym zapleczem projektowym i wykonawczym oraz doświadczoną kadrą, jesteśmy kluczowym partnerem do przeprowadzenia procesu dekarbonizacji polskiej energetyki, procesu, którego nie da się zatrzymać – powiedział Radosław Domagalski-Łabędzki, prezes zarządu Rafako.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj