Górska wyprawa z PTTK Racibórz na „Cztery wieże” [ZDJĘCIA]

Górska wyprawa z PTTK Racibórz na „Cztery wieże”

W trakcie wyjazdu miłośnicy górskich wypraw zdobyli m.in. Kłodzką Górę, Wielką Sowę, Orlicę i Jagodną.

22 i 23 stycznia odbyła się druga w tym roku wyprawa z PTTK Racibórz z cyklu „Poznajemy Sudety” pod patronatem honorowym Starosty Raciborskiego Grzegorza Swobody – tym razem pod nazwą „Cztery Wieże”. Uczestnicy dojechali autokarem na Przełęcz Kłodzką, skąd weszli na szczyt Kłodzkiej Góry (765 m n.p.m.). Tam zrobili pamiątkowe zdjęcia i weszli na wieżę widokową, a następnie przeszli na szczyt Szerokiej Góry (766 m n.p.m.). Kolejnym punktem wyprawy był przejazd na Przełęcz Sokolą i wejście na Wielką Sowę (1015 m n.p.m).

- reklama -

W niedzielę  miłośnicy górskich wędrówek pojechali do Zieleńca, skąd zielonym szlakiem weszli na szczyt Orlicy (1084 m n.p.m). Kolejnym szczytem, jaki zdobyli, były Jagodna (977 m n.p.m) i Jagodna Północna (985 m n.p.m.).

– W wyprawie brały udział 34 osoby. Najmłodsza – rocznik 2014, a najstarsza – rocznik 1943. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za udział i zapraszam na kolejne wyprawy z PTTK Racibórz: 6 lutego na Turbacz, 26-27 lutego Lackowa i Jaworzyna Krynicka – zachęca inicjator wypraw, Andrzej Kuśnierz.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj