500 plus już wypłacane przez ZUS. Wnioski tylko przez internet

rodzina malzenstwo

4478 wniosków od rodziców i opiekunów z województwa śląskiego wpłynęło do ZUS do 25 stycznia. Wnioski one ponad 5,8 tys. dzieci.

Od 1 stycznia wnioski o świadczenie 500 plus na nowo narodzone dzieci przyjmuje ZUS. Pierwsze pieniądze zostały już wypłacone. Wnioski można przesyłać tylko drogą elektroniczną przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowość elektroniczną i portal Empatia. Taka możliwość to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców. Dzięki temu mogą oni swobodnie decydować o tym, kiedy chcą złożyć wniosek o świadczenie.

- reklama -

Rodzice, którym urodziło się dziecko, mają trzy miesiące na złożenie wniosku o środki z programu „Rodzina 500 plus”. Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin, otrzymają świadczenie z wyrównaniem. Na przykład rodzice, którym urodziło się dziecko w grudniu, mogą złożyć wniosek o świadczenie do ZUS od 1 stycznia 2022 r. i otrzymają środki z wyrównaniem od narodzin dziecka.

Natomiast rodzic, który składa wniosek na nowo narodzone dziecko w lutym 2022 r., może złożyć od razu dwa wnioski na dwa okresy świadczeniowe, ten trwający do 31 maja 2022 r. i na okres trwający od 1 czerwca 2022 r. do 31 maja 2023 r.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj