PTTK Racibórz zaprasza na wyjazd w Beskid Mały

Górska wyprawa z PTTK Racibórz na „Cztery wieże”

Do zdobycia podczas 15-kilometrowej wędrówki będą Leskowiec i Łamana Skała.

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wyprawę z cyklu „Poznajemy Beskidy”. Tym razem zaplanowano wyjazd w Beskid Mały, a do zdobycia będą Leskowiec i Łamana Skała. Wyprawa odbędzie się 12 marca.

- reklama -

Leskowiec (922 m n.p.m.) – szczyt we wschodniej części Beskidu Małego, w Paśmie Łamanej Skały. Ze szczytowej polany rozległe widoki na Beskid Żywiecki i Beskid Makowski – widoki obejmują Babią Górę i Pilsko, Pasmo Policy oraz Pasmo Jałowieckie. Na pobliskim Groniu Jana Pawła II znajduje się schronisko PTTK Leskowiec.

Łamana Skała (929 m n.p.m.) – drugi co do wysokości, po Czuplu, szczyt Beskidu Małego, najwyższy w Beskidzie Andrychowskim. Znajduje się w Paśmie Łamanej Skały, przez które przebiega główny grzbiet Beskidu Małego. Ma dwa wierzchołki: 929 m i 915 m. Wyższy wierzchołek wznosi się nad doliną Kocierki i Pracicy, niższy jest zwornikiem dla Pasemka Łysiny. Szczyt Łamanej Skały należy do Diademu Polskich Gór.

Długość trasy: ok. 15 km. Suma podejść: ok. 765 m.

Koszt wyprawy: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2021 r., młodzież do 18 roku życia i studenci: 45 zł, osoby niezrzeszone: 55 zł.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK oraz na konto PTTK: 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477, w tytule wpisując „Leskowiec”, imię i nazwisko uczestnika, numer telefonu oraz datę urodzenia lub pesel (niezbędne do ubezpieczenia). Szczegóły na temat wyprawy „Poznajemy Beskidy”.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj