Którędy pojadą pociągi przez Jastrzębie-Zdrój? Konsultacje wokół budowy CPK

pendolino
Pendolino. Fot. arch. red.

Terminy wykupu gruntów i przebieg dróg do osiedla Jastrzębie Górne i Dolne stały się głównymi tematami konsultacji.

Prace budowlane nad jastrzębską linią kolejową Centralnego Portu Komunikacyjnego powinny zakończyć się do 2030 r., a wybór wariantu inwestorskiego spośród czterech opracowanych przez tę instytucję ma nastąpić jeszcze w tym roku. Tymczasem nie zaplanowano w nich drogi, która pozwalałaby na sprawną komunikację z osiedlem Jastrzębie Górne i Dolne.

- reklama -

– Wielokrotnie zwracaliśmy państwa uwagę na bezwzględną konieczność zapewnienia dostępności komunikacyjnej z resztą miasta mieszkańcom osiedla Jastrzębie Górne i Dolne. Tym bardziej szokuje, że zgodnie z informacjami przekazanymi 23 lutego mieszkańcom jedynie w wariancie czerwonym przebiegu połączenia zachowali państwo możliwości komunikacji mieszkańców, ale tylko i wyłącznie poprzez ulicę Św. Nepomucena. W innych wariantach mieszkańcy osiedla Jastrzębie Górne i Dolne zostali praktycznie odcięci od miasta – napisała prezydent miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman, w liście do przedstawicieli CPK.

Niezwykle istotnym tematem dla mieszkańców była również kwestia wykupu gruntów. Do tego dojdzie najwcześniej w 2024 r. Jastrzębianie pytali również o możliwość przedłużenia linii kolejowej w okolice ul. Granicznej czy stworzenia dodatkowych przystanków, a także, gdzie będzie zlokalizowany dworzec główny.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj