Praca dla Ukraińców na podstawie jednej pieczątki

ukraina praca
Fot. Shutterstock

Sejm zajmie się specjalną ustawą dotyczącą legalizacji pobytu Ukraińców w Polsce, a dzięki legalnej pracy będą oni mieli dostęp do świadczeń rodzinnych, takich jak 500 plus.

Procedury przy zatrudnianiu obywateli Ukrainy w Polsce zostaną maksymalnie uproszczone. Wsparcie, które przygotowuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej razem z ZUS, związane jest z zabezpieczeniem i otwarciem rynku pracy. Obywatele Ukrainy, których pobyt został uznany za legalny, będą mieli swobodny dostęp do polskiego rynku pracy.

- reklama -

Legalne zatrudnienie będzie dostępne dla osób, które otrzymają na granicy pieczątkę poświadczającą wjazd do Polski. Po wjeździe do Polski i zalegalizowaniu pobytu zainteresowany pracodawca będzie musiał tylko poinformować urząd pracy, że zatrudnia taką osobę.

Aby aktywizować i wspierać rynek pracy, ministerstwo uruchomiło konkurs ofert „Razem Możemy Więcej” skierowany do jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pożytku publicznego oraz instytucji rynku pracy, który będzie m. in. wspierał aktywizacje zawodową obywateli Ukrainy.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj