Wsparcie dla uczniów i studentów z Ukrainy

uczen uczniowie szkola
Fot. freepik.com

Dzieci w wieku 7-18 lat mogą nieodpłatnie uczyć się w polskich szkołach. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody.

Dzieci i młodzież z Ukrainy w wieku obowiązku szkolnego i obowiązku nauki (7-18 lat) są przyjmowane do szkół publicznych i obejmowani opieką, a także nauczaniem na warunkach dotyczących obywateli polskich. Przyjęcie do szkoły jest możliwe w ciągu całego roku szkolnego, a ustalenie klasy, w której kontynuowana jest nauka, odbywa się na podstawie sumy ukończonych lat nauki szkolnej za granicą. Brak znajomości języka polskiego nie stanowi formalnej przeszkody. Ponadto młodzi Ukraińcy mogą być objęci pomocą psychologiczno-pedagogiczną w związku z doświadczeniem migracyjnym.

- reklama -

Ukraińcy mogą także w Polsce kontynuować studia. Nie potrzebują oni zezwolenia ani zgody urzędu pracy, a kluczowy jest kontakt z wybraną uczelnią lub instytutem naukowym. Natomiast Ministerstwo Zdrowia uruchomiło infolinię w celu uzyskania informacji o możliwości kontynuowania kształcenia na kierunku lekarskim i lekarsko-dentystycznym w Polsce.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj