Gdzie znaleźć lekarza online?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie pomyślałby o tym, by umawiać się na wizyty z lekarzem za pośrednictwem Internetu. W związku z pandemią koronawirusa i dużym otwarciem się ludzi na korzystanie z pracy zdalnej i nowych technologii pojawiło się wiele przychodni online. Można w nich skorzystać z porad lekarzy specjalistów.

Teleporady są coraz bardziej popularne w publicznych placówkach służby zdrowia, ale niestety bardzo często trzeba długo czekać w kolejce na to, by skorzystać z wizyty u internisty. Spotkanie z lekarzem specjalistą przeciąga się nawet do kilku miesięcy czy lat.

- reklama -

Czy można skorzystać z teleporady bez kolejki?

Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, w dzisiejszych czasach można skorzystać z teleporady bez długiej kolejki. W Internecie dostępnych jest coraz więcej przychodni, które świadczą usługi tego typu, np. Welbi, gdzie można umówić się z lekarzem ogólnym, pediatrą czy wieloma specjalistami. To wszystko bez kolejki i bez zbędnych formalności. W ciągu godziny możemy zostać przyjęci przez lekarza, a bardzo często ten czas skraca się nawet do kilkunastu minut. Wystarczy przez Internet zamówić wizytę lekarską, opłacić ją i poczekać na telefon od specjalisty.

Porada lekarza internisty i pediatry przez Internet

Gdy nagle się rozchorujemy i konieczne jest skorzystanie z porady lekarza internisty, bardzo często okazuje się, że w przychodni, do której należymy, nie ma już miejsc. W trudnych sytuacjach nie możemy sobie pozwolić na to, by czekać do następnego dnia. Wtedy bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się teleporada u lekarza online. Dzięki niej możemy dostać szybką diagnozę, odpowiednie lekarstwa, przedłużenie recepty, skierowanie do dalszego leczenia u specjalisty czy zwolnienie lekarskie.

Bywa i tak, że nasze dziecko choruje w najmniej oczekiwanym momencie i nie mamy możliwości, by udać się z nim do pediatry. Wtedy z pomocą przychodzi teleporada z przychodni internetowej, jak np.: Welbi. Nie musimy iść z płaczącym dzieckiem do ośrodka i stać w kolejce. Wystarczy, że zamówimy wizytę za pośrednictwem Internetu, a nasze dziecko zostanie zdiagnozowane przez lekarza w ramach wizyty online. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, bo oszczędza dużo czasu i nerwów zarówno dziecku, jak i rodzicom. Lekarz pediatra zadzwoni o umówionej godzinie i wdroży odpowiednie leczenie.

Porada online lekarza specjalisty

Zdarzają się sytuacje, że dostajemy skierowanie do lekarza specjalisty od naszego lekarza pierwszego kontaktu. Chcemy umówić się na wizytę, ale okazuje się, że możemy z niej skorzystać dopiero za kilka miesięcy, a nawet za kilka lat, a my potrzebujemy pomocy lekarskiej tu i teraz. Czasami coś nam dolega, wiemy, że musimy skorzystać z konsultacji u konkretnego specjalisty, ale nie mamy do niego skierowania, a pomoc potrzebna jest doraźnie. Dlatego w takich sytuacjach warto skorzystać z internetowych poradni, w których bez problemu umówimy wizytę u specjalisty. Najczęściej w ciągu godziny zostaniemy przyjęci, a lekarz zastosuje odpowiednie leczenie.

[artykuł sponsorowany]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj