Brązujący olejek do opalania – w jaki sposób działa?

Piękna i złocista opalenizna to dla wielu kobiet synonim udanych wakacji. Przebywanie na słońcu ma bowiem wiele zalet dla naszego organizmu, jak i samopoczucia, jednak warto pamiętać, że zbyt długa ekspozycja na działanie promieni słonecznych może mieć negatywny wpływ na stan naszej skóry. Na szczęście dzięki brązującym olejkom do opalania możesz cieszyć się równomierną opalenizną przez cały rok! Dowiedz się, na czym polega ich działanie i w jaki sposób prawidłowo ich używać. 

W okresie wakacyjnym w szczególny sposób powinniśmy zadbać o swoją skórę. Częste przebywanie na słońcu bez odpowiedniej ochrony słonecznej w najlepszym przypadku może zakończyć się zaczerwienioną, piekącą skórą i ogólnym dyskomfortem. Jeśli jednak chcesz cieszyć się równomierną opalenizną bez konieczności długiego przebywania na słońcu, sięgnij po brązujący olejek do opalania. To kosmetyk pielęgnacyjny, który może zawierać w sobie filtr SPF, dzięki czemu dodatkowo zabezpiecza skórę przed słońcem lub wspomagać proces opalania poprzez stopniowe brązowienie skóry (w drugim przypadku konieczne są kremy do opalania lub balsamy z odpowiednio wysokim filtrem). Olejek do opalania ma za zadanie dodatkowo pielęgnować skórę i zabezpieczać ją przed nadmiernym wysuszaniem i procesami fotostarzenia. Dodatkowo często zawiera w swoim składzie drobinki, które doskonale rozświetlają skórę.

- reklama -

Olejek do opalania – jak dobrać?

Na rynku znajdziemy bardzo szeroką ofertę olejków do opalania. Możemy wybierać na przykład pomiędzy olejkami suchymi, które świetnie sprawdzą się do korzystania na co dzień – nie pozostawiają po sobie tłustych plam, przez co nie brudzą odzieży. Oprócz tego dostępne są olejki w sprayu, które świetnie sprawdzą się na basenie lub nad morzem. Umożliwiają szybką aplikację, dobrze się rozprowadzają i wchłaniają w skórę.

Na rynku można znaleźć także olejki dwufazowe, które należy wstrząsnąć przed użyciem, aby dobrze połączyć zawarte w nich składniki. Takie produkty zarówno wspomagają opalanie, jak i utrwalają opaleniznę.

Jak opalać się bezpiecznie?

Jeśli szukamy brązującego olejku do opalania z zamiarem stosowania go na plaży lub basenie, należy zwrócić uwagę na to, czy zawiera on filtr SPF i co bardzo ważne – czy jest on odpowiednio wysoki. Jest to istotne, ponieważ wiele olejków brązujących posiada niski SPF, co powoduje, że nie gwarantują one odpowiedniej ochrony przed słońcem. W takiej sytuacji warto sięgnąć po kremy do opalania z filtrem SPF50 lub SPF30.

Stosując kremy do opalania, należy zwracać uwagę na ich regularną reaplikację, jeśli w danym dniu planujemy spędzić więcej czasu na słońcu. Należy nakładać je także po każdym wyjściu z wody. W innym przypadku możemy sprawić, że nasza skóra zostanie podrażniona przez promienie słoneczne. Aby nie dopuścić do negatywnych skutków przebywania na słońcu, nie należy opalać się wtedy, gdy jego promienie są najmocniejsze, czyli między 11:00 a 15:00. Warto zadbać także o właściwe nakrycie głowy i nawodnienie organizmu.

[artykuł sponsorowany]

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj