Powstaje Metropolitalna Sieć Tras Rowerowych

rower
Fot. freepik.com

Połączenie tzw. velostradą sprawi, że rower będzie jeszcze chętniej wybierany jako środek transportu i stanie się alternatywą dla komunikacji miejskiej czy samochodu.

Miasto Katowice wspólnie z Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolią, Sosnowcem i Mysłowicami wypracowało treść porozumień zawieranych w zakresie przygotowania procesu budowy Metropolitalnej Sieci Tras Rowerowych. Pierwsze zawierane porozumienia będą dotyczyć dwóch połączeń rowerowych o podwyższonym standardzie: połączenia Katowice-Mysłowice i połączenia Katowice-Sosnowiec.

- reklama -

W pierwszym etapie Katowice, przy finansowym udziale GZM, wybudują połączenie rowerowe o długości ok. 4 km na odcinku pomiędzy Brynowem a dzielnicą Giszowiec. Od wysokości ul. Huberta do rejonu ul. Kolistej infrastruktura pobiegnie w śladzie zlikwidowanej linii kolejowej i będzie miała parametry velostrady. Ta część inwestycji jest już projektowana i zostanie zrealizowana w przyszłym roku. W drugim etapie planowana jest realizacja przedłużenia velostrady w kierunku Mysłowic – w śladzie dawnej linii kolejki piaskowej.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj