300 kontroli pieców w Wodzisławiu Śląskim. Co wykazały?

Smog

Prowadzone są kontrole, które w przypadku niepodjęcia przez właściciela urządzenia jakichkolwiek działań w celu wymiany źródła ogrzewania mogą zakończyć się nałożeniem kar.

Zgodnie z zapisami tzw. uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2022 r. zakazana jest eksploatacja instalacji, które mają więcej niż 10 lat lub nie posiadają tabliczki znamionowej. W związku z tym w Wodzisławiu Śląskim trwają kontrole, które mają sprawdzić, czy mieszkańcy przestrzegają obowiązujących zasad.

- reklama -

Od początku roku do 6 kwietnia Straż Miejska dokonała 297 kontroli pieców. Nałożyła 42 mandaty za niedopełnienie obowiązku wymiany źródła ogrzewania, skierowała 1 wniosek do sądu, a także pouczyła 17 właścicieli domów o konieczności wymiany kotłów.

Mandaty w wysokości od 50 do 300 zł wystawiane są, kiedy właściciel nieruchomości nie wymienił źródła ogrzewania mimo obowiązku i jak dotąd nie wykonał żadnego ruchu w kierunku wymiany. Pouczenia udzielane są, kiedy piec nie został wymieniony, ale właściciel nieruchomości jest w trakcie załatwiania formalności związanych z instalacją nowego źródła ogrzewania.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj