„Rowerowy maj” w Rybniku zachęca młodzież do ruchu

rower
Fot. unsplash.com

Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem liczby uczestników – swój udział zgłosiły aż 24 placówki.

Ruszyła ogólnopolska akcja „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promowanie mobilności aktywnej w ramach codziennej drogi do szkoły. Każde wykorzystanie roweru do przyjazdu do szkoły jest premiowane za pomocą naklejki zarówno do osobistej książeczki, jak i na zbiorczy plakat klasowy, a po zakończeniu kampanii najbardziej zaangażowani i aktywni uczestnicy otrzymają nagrody.

- reklama -

Miasto Rybnik uczestniczy w kampanii „Rowerowy Maj” po raz szósty, jednak tegoroczne zainteresowanie wśród szkół jest wyjątkowo duże – swój udział zgłosiły aż 24 placówki, w tym 231 klas, w których uczy się ponad 6 tys. dzieci i pracuje ponad 700 dorosłych.

Akcja „Rowerowy Maj” przyczynia się przede wszystkim do zwiększania aktywności fizycznej wśród młodzieży, co jest szczególnie ważne po długich miesiącach nauki zdalnej. Kampania ma także istotny walor edukacyjny, promując i wspierając przyjazne środowisku środki transportu. Taki rodzaj promocji pełni także rolę integrującą jej uczestników poprzez wspólne dążenie do osiągnięcia jak najlepszego wyniku w duchu zdrowej rywalizacji.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj