Pracę z pasją chce mieć większość studentów, ale ważne są też pieniądze

praca komputer
Fot. unsplash.com

Studenci i absolwenci chętnie korzystają z ofert stażowych, ale mają też swoje wymagania, nie tylko wobec poziomu wynagrodzenia.

Pracę z pasją chce mieć zdecydowana większość badanych studentów – 83%, ale też 67% respondentów zauważa, że bez pieniędzy nie są w stanie rozwijać swoich pasji. Z kolei prawie połowa zgadza się ze stwierdzeniem, że zdąży jeszcze zacząć zarabiać pieniądze, a na razie chce rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Co drugi woli wybrać ciekawą pracę, nawet jeśli jest mniej płatna.

- reklama -

Przy szukaniu stażu szczególną uwagę badani studenci zwracają na poziom wynagrodzenia (39%) oraz elastyczne godziny pracy (35%). Dla połowy badanych w pracy liczą się zarówno pieniądze, jak i doświadczenie, natomiast 43% przyznaje, że pracuje głównie dla pieniędzy.

Średnie zarobki studenta plasują się obecnie na poziomie od 2 do 3 tys. zł netto wśród 1/3 badanych. To poziom podobny do poprzedniego roku. Jeśli chodzi o preferencje, to średnia jest dwa razy wyższa. Najwyższe oczekiwania finansowe, na poziomie 5000 zł, mają studenci kierunków medycznych oraz biologiczno-przyrodniczych.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj