KSSE podpisała umowę z Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi

ksse
Fot. Tomasz Żak/UMW

Zjednoczone Emiraty Arabskie to jeden z dwóch – obok Arabii Saudyjskiej – największych partnerów w handlu Polski z krajami Zatoki.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna nawiązała współpracę z emiracką strefą Khalifa Industrial Zone Abu Dhabi. To kolejna umowa partnerska o współpracy stref ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich z KSSE, która ma wpłynąć na wzmocnienie wymiany handlowej oraz uruchomienie nowych inwestycji polskich i arabskich firm na terenach obu krajów.

- reklama -

– Wymiana handlowa pomiędzy Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Polską rozwija się z roku na rok i stanowi coraz istotniejszy punkt w międzynarodowych relacjach gospodarczych naszego kraju. Proinwestycyjna polityka emirackiego rządu połączona z postawieniem na rozwój nowych technologii sprawia, że Emiraty są w naszym ujęciu wyjątkowo atrakcyjnym miejscem do inwestycji i lokowania tam biznesu. Zarówno KIZAD, jak i KSSE wciąż dysponują bardzo atrakcyjnymi terenami inwestycyjnymi i jesteśmy przekonani, że podpisane dziś porozumienie to kolejny krok w kierunku rozwoju zarówno polskich, jak i emirackich przedsiębiorstw w naszych krajach. Jesteśmy dumni, że wraz z takim Partnerem, jak KIZAD będziemy mogli rozwijać polską i światową gospodarkę przyszłości – mówi dr Janusz Michałek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj