Kilka tysięcy nowych roślin na Warszawskiej w Katowicach

katowice warszawska
Ulicę wypełni duża ilość atrakcyjnej zieleni i małej architektury, a rośliny zostaną posadzone w podwyższonych klombach, by zapewnić im prawidłowy rozwój.

Głównym założeniem jest to, by ulicy przywrócić jej reprezentacyjny charakter. W tym celu ograniczony zostanie ruch samochodowy, a przestrzeń dla pieszych zostanie poszerzona.

Kilkadziesiąt drzew oraz kilka tysięcy bylin, traw i pnączy – tak po przebudowie ma wyglądać ul. Warszawska w Katowicach. Wartość inwestycji to prawie 19 mln zł, a jej planowane zakończenie planowane jest na drugi kwartał 2023 r.

- reklama -

Gruntowną rewitalizację przejdzie odcinek ul. Warszawskiej od skrzyżowania z ul. Dyrekcyjną do skrzyżowania z ul. Francuską. Głównym założeniem jest to, by przywrócić jej reprezentacyjny charakter. W tym celu ograniczony zostanie ruch samochodowy, a przestrzeń dla pieszych zostanie poszerzona. Projekt przebudowy zakłada, że na odcinku ul. Warszawskiej do skrzyżowania z ul. Szkolną zostanie ograniczony ruch samochodowy. Utworzony w tym miejscu zostanie nowy deptak miejski, który będzie się ciągnął po dwóch stronach torowiska. Drugi fragment inwestycji, tj. odcinek od ul. Szkolnej do ul. Francuskiej również stanie się przestrzenią przyjazną dla pieszych i rowerzystów poprzez wprowadzenie strefy tempo 30 na całym tym odcinku – tutaj również nie zabraknie zieleni.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj