Wypalenie zawodowe dotyczy co czwartego Polaka

polacy praca
Fot. pexels.com

W czasie pandemii koronawirusa pracodawcy musieli dostosować się do aktualnie panujących wymogów bezpieczeństwa, a Polacy często pozostawali osamotnieni, wyizolowani i zdani tylko na siebie.

23,59% badanych Polaków czuje się wypalonych zawodowo i jednoczenie zaznacza, że pandemia nie była tego przyczyną. Niecałe 22% pracowników twierdzi jednak, że pandemia pogłębiła u nich ten problem. Jedna czwarta pracowników pracujących zdalnie obwinia pandemię jako główny czynnik wypalenia zawodowego, a w przypadku pracowników wykonujących swoje zadania z biura jest to 17,49%. Wynika tak z badania globalnej firmy ADP przeprowadzonego wśród 33 tys. pracowników z 17 krajów.

- reklama -

– Problem wypalenia zawodowego jest znany od wielu lat, lecz wciąż czekamy na jego prawne uregulowanie przez WHO. Do tego jednak czasu to na pracodawcach, managerach i działach HR ciąży największa odpowiedzialność za zdrowie psychiczne pracowników. O tym, że pracownik może cierpieć na wypalenie zawodowe, świadczą różne symptomy, m.in. częste konflikty ze współpracownikami, zmniejszona koncentracja i efektywność, a także brak możliwości osiągnięcia zamierzonych rezultatów pomimo dużego wysiłku wkładanego w działanie – tłumaczy Anna Barbachowska.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj