Jacek Sasin: Polacy będą zarabiać tyle co Niemcy

Fot. pixabay.com

Według 58% badanych obecne okoliczności społeczno-ekonomiczne w Polsce oraz wojna w Ukrainie wpływają na to, że rezygnują oni z większych wydatków.

50% Polaków twierdzi, że ich sytuacja finansowa pogorszyła się względem ubiegłego roku. Dla porównania – w ubiegłorocznym badaniu tylko 25% mieszkańców stwierdziło, że ich finanse wypadały gorzej względem 2020 r. Według 58% badanych obecne okoliczności społeczno-ekonomiczne w Polsce oraz wojna w Ukrainie wpływają na to, że rezygnują oni z większych wydatków.

- reklama -

Bardzo szybko rośnie m.in. cena benzyny. Jeszcze 19 kwietnia paliwo 95 kosztowało w Polsce przeciętnie 6,40 zł za litr. 20 maja średnia cena benzyny kształtowała się już na poziomie 7,32 zł. Oznacza to, że przez miesiąc cena poszła w górę o 92 gr.

– Wszędzie paliwo jest droższe, niekiedy litr benzyny kosztuje ponad 11 zł, a w Polsce nieco ponad 7. To znacząca różnica – powiedział wicepremier Jacek Sasin. – Absolutnie do minimum ścięliśmy podatki pośrednie, akcyzę, czyli to, co państwo może zrobić. Niżej już nie zejdziemy – dodał.

Na uwagę, że w Niemczech zarabia się też więcej, minister powiedział, żeby dać rządowi „trochę czasu”.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj