Program Dni Raciborza 2022

Dni Raciborza

Zaplanowano koncert w starych filtrach wodociągowych, muzykę filmową na sali sądowej czy dancing pod Tęczową. W programie też m.in. festiwal muzealny, Noc Świętojańska i atrakcje dla dzieci.

W dniach 8-13 czerwca odbędą się Dni Raciborza 2022. Podobnie jak w zeszłym roku organizatorzy zaplanowali atrakcje i wydarzenia w różnych nietypowych lokalizacjach w mieście. Nowością będzie koncert w starych filtrach wodociągowych czy muzyka filmowa na sali sądowej, w programie także dancing pod Tęczową.

- reklama -

Nie zabraknie atrakcji sportowych dla dzieci i młodzieży, na OSiR-ze królować będzie breaking, a otwarcie sezonu basenowego odbędzie się w stylu hawajskim. Będzie też spacer filozoficzny z dr. Zbigniewem Wieczorkiem i Dawidem Wacławczykiem. Podczas festiwalu muzealnego na Placu Ofki będzie można poznać prace garncarza, wikliniarza czy mincerza, a także spróbować dawnej kuchni, by potem delektować się pokazem mody dworskiej i koncertem zespołu muzyki dawnej Floripari. Na plaży miejskiej wystąpi Reni Jusis, a po niej – sety dj-skie i impreza elektro do późnych godzin nocnych.

W programie również pokazy mażoretek, Noc Świętojańska w Parku Roth czy kolorowy przemarsz podczas festiwalu Śląsk Kraina Wielu Kultury. Na scenie zaprezentują się: Zalia, ukraiński zespół Gucul-Huligan i Barwinok z ukraińskiej Winnicy.

Zobacz szczegółowy program: Dni Raciborza 2022 od 8 do 13 czerwca

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj