ŚLĄSK – Kraina Wielu Kultur. Festiwal, który wyróżnia Racibórz [ZDJĘCIA]

XX. edycja festiwalu, organizowanego przez Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło” zgromadziło tłumy; zarówno na trasie przemarszu wielobarwnego korowodu, jak i na Zamku Piastowskim, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie.

Pomimo upalnej pogody tegoroczny „obowiązkowy” punkt programu Dni Raciborza przyciągnął wielu raciborzan. Przemarsz od placu Długosza, przez rynek, ulicę Odrzańską, most zamkowy zakończył się na dziedzińcu zamkowym, gdzie gospodarcze u samorządowcy w krótkich przemówieniach dziękowali za obecność, za kultywowanie przez wiele lat pięknego, integracyjnego wydarzenia.

- reklama -

– To miejsce zostało odczarowane, postawiliśmy na to aby wszystkie większe imprezy odbywały się właśnie tu, na dziedzińcu zamku. I widzimy już, chociażby z liczby osób które są tu dzisiaj, że to był bardzo dobry kierunek, bo są to wydarzenia bardzo udane. Nie byłoby tych imprez bez osób, które wykazują wielką inicjatywę. Taką osobą jest pani Aldona Krupa Gawron, która jest inicjatorką tego międzynarodowego festiwalu – mówił Grzegorz Swoboda, starosta raciborski.

– Od wielu lat festiwal ŚLĄSK – Kraina Wielu Kultur wpisuje się w Dni Raciborza. Ale na stowarzyszenie „Źródło” możemy liczyć nie tylko dzisiaj podczas dni miasta.  Zaangażowanie pani Aldony w takie wydarzenia jak chociażby Noc Świętojańska, wielokrotne występy mażoretek i innych zespołów powoduje, że dzięki temu Racibórz gości wielu gości z całej Polski i zagranicy, a to jest nieoceniona promocja miasta. Zaś mieszkańcy mogą poszerzać wiedzę o kulturze, o Śląsku, o naszej tożsamości – dodał otwierający festiwal Dawid Wacławczyk – zastępca prezydenta Raciborza.

 

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj