Racibórz: Powiększa się biblioteka książek w języku ukraińskim

Przebywające w Raciborzu osoby z Ukrainy mogą czytać literaturę w swoim ojczystym języku.

Nowością jest dostęp do powiększającej się kolekcji książek w języku ukraińskim na platformie e-booków, do której biblioteka oferuje darmowy dostęp.

Przybywające w Raciborzu osoby z Ukrainy mogą czytać literaturę w swoim ojczystym języku. Raciborska biblioteka pozyskuje wciąż nowe tytuły książek zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Biblioteka oferuje również bezpłatny dostęp do e-booków w języku ukraińskim poprzez platformę Legimi.

- reklama -

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im Ryszarda Kincla w Raciborzu ma już w swojej kolekcji ponad 80 tytułów w języku ukraińskim. Są to pozycje literackie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do wyboru klasyka literatury, ale również popularne pozycje literatury współczesnej. Książki w języku ukraińskim można wypożyczyć w filiach i oddziałach raciborskiej Biblioteki.

Nowością jest dostęp do powiększającej się kolekcji książek w języku ukraińskim na platformie Legimi, do której biblioteka oferuje darmowy dostęp. Tytułów jest sporo. Z początkowych blisko 400 książek niebawem na platformie dostępnych będzie 1000 i więcej. Te tytuły, które już są dostępne, znaleźć można na stronie głównej Legimi lub w aplikacji, wybierając język ukraiński. Warunkiem wypożyczenia książek oraz uzyskania darmowego dostępu do Legimi jest zapisanie się do biblioteki. We wszystkich formalnościach pomogą pracownicy biblioteki, którzy chętnie doradzą i pomogą nowym czytelnikom. Wszyscy, którzy zapiszą się do biblioteki uzyskają również dostęp do całego księgozbioru w języku polskim.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj