35-godzinny tydzień pracy w Polsce – będzie projekt ustawy

praca biuro biznes
Fot. freepik.com

Skrócenie czasu pracy do 35 godzin w tygodniu to jedna z propozycji zaprezentowanych podczas konwencji programowej partii Razem.

Partia Razem, wzorem Japonii, Szwecji czy Nowej Zelandii, chce wprowadzić w Polsce 35-godzinny tydzień pracy. Ruszyła kampania informacyjna i zbiórka podpisów popierających projekt. Jak argumentują politycy, skrócenie tygodnia pracy pozwoli m.in. na zwiększenie czasu, który pracownicy i pracownice mogą spędzać z rodziną czy na rozwoju osobistym oraz zwiększenie wydajności dzięki dłuższemu czasowi na odpoczynek pomiędzy zmianami.

- reklama -

– Kiedy ja wchodziłem na rynek pracy, pokutowało przekonanie, że wartość człowieka jest zależna od tego, ile pracuje, ile zarabia i ile może sobie za to kupić. Szefowi nie można było powiedzieć „nie”. Nie dostawaliśmy nic w zamian: ani dobrej pensji, ani stabilności, ani możliwości rozwoju. Podobnie jak najmłodsze pokolenie wierzymy, że życie poza pracą jest ważniejsze niż zaharowywanie się na śmierć. Że mamy prawo do odpoczynku, do swoich pasji, do czas z bliskimi – podkreślił Bartosz Grucela z Razem.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here